صادارات 55 درصدی از بازارچه های مرزی استان/ 7 بازارچه در سیستان و بلوچستان فعال است

صادارات 55 درصدی از بازارچه های مرزی استان/ 7 بازارچه در سیستان و بلوچستان فعال است

۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ /  8     

افزود استان سیستان و بلوچستان بر اساس مصوبه جدید هیئت دولت، دارای 13 بازارچه مرزی مصوب است که در حال حاضر تنها 7 بازارچه در امر صادرات و واردات کالا...

افزود: استان سیستان و بلوچستان بر اساس مصوبه جدید هیئت دولت، دارای 13 بازارچه مرزی مصوب است که در حال حاضر تنها 7 بازارچه در امر صادرات و واردات کالا فعال می باشند.

وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که باید در مبادلات مرزی ابتدا معیشت مرزنشینان مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: از مجموع بازارچه های مصوب، 6 بازارچه در مرز مشترک با افغانستان و 7 بازارچه در مرز مشترک با پاکستان قرار دارند.

این مقام مسئول افزود: بازارچه های مرزی نقش مهمی در ایجاد رونق و تحرک اقتصادی در مرزها و حتی کشور ایفا می کنند و بدون وجود بازارچه ها، توسعه اقتصادی مرزی قابل تصور نیست و حجم مبادلات بازارچه های مرزی نشان دهنده نقش مهم این واحدها در توسعه صادرات و بازرگانی استانهای مرزی قلمداد می شود.

میرشکار گفت: بازارچه های مرزی استان هم اینک از فعال ترین بازارچه های مرزی کشور می باشند به طوری که در سال گذشته 55 درصد کل صادرات 483 میلیون دلاری استان از طریق بازارچه های مرزی صورت پذیرفته است.

وی آمار جمعیتی مرزنشینان استان را 398 هزار و 968 خانوار که حدود یک میلیون و 335 هزار نفر می باشند اعلام کرد.

انتهای پیام/

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی