توزیع ۲۰۰ سبد غذایی بین کودکان دچار سوءتغذیه در میرجاوه

توزیع ۲۰۰ سبد غذایی بین کودکان دچار سوءتغذیه در میرجاوه

۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ /  11     

، اظهار کرد طرح توزیع سبد غذایی جهت کودکان کمتر از 6 سال در شهرستان میرجاوه اجرا و در راستای این طرح 200 سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه میرجاوه...

، اظهار کرد: طرح توزیع سبد غذایی جهت کودکان کمتر از 6 سال در شهرستان میرجاوه اجرا و در راستای این طرح 200 سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه میرجاوه توزیع شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: کمیته امداد با ارائه خدمات متنوع حمایتی، مشاوره‌ای، فرهنگی و بیمه‌ای نقش مؤثری در تثبیت و کاهش فقر در سطح این شهرستان و حتی کشور داشته است ،همچنین ارائه برنامه‌های پیشگیری از سوءتغذیه کودکان زیر 6 سال و سایر اقشار محروم در جهت به حفظ و‌ ارتقای سلامت مددجویان تحت حمایت از جمله برنامه های کمیته امداد در سال جاریست.

نورا با اشاره به اجرای طرح رفع سوءتغذیه کودکان مناطق روستایی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ، خاطرنشان کرد: پایش رشد کودکان زیر 6 سال با استفاده از روش‌های مختلف آموزشی ازجمله کار گروهی، بحث عمومی و به‌ویژه آموزش عملی تغذیه تکمیلی کودک و تغذیه در دوران مختلف زندگی توسط خانه‌های بهداشت و این نهاد در سطح شهرستان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ کودک در این شهرستان تحت حمایت خدمات موردی این نهاد هستند، تاکید کرد:  کودکان دچار سوء تغذیه این نهاد به‌صورت فصلی و غیر دائم از بسته‌های حمایتی این نهاد استفاده می‌کننداما با توجه به اینکه تعداد زیادی از این کودکان، تحت حمایت کمیته امداد نیستند سیاست‌های این نهاد به سمتی پیش می‌رود که با تقویت برنامه پایش و معرفی کودکان به خانه‌های بهداشت، همکاری با گروه بهداشت خانواده درزمینهٔ فعالیت‌های اجرایی برنامه کودک سالم، آموزش مادران درزمینهٔ کارت رشد کودک و تغییر منحنی آنان، اولویت دریافت خدمات سوءتغذیه با خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار باشد.

مدیر کمیته امداد شهرستان میرجاوه بیان کرد:  در طول سال حواله سبد غذایی به ارزش ۷۲۰ هزار ریال تحویل خانواده‌های دارای فرزند مبتلا به سوءتغذیه می‌شود و خانواده‌های دارای کودکان کمتر از 6 سال مبتلا به سوءتغذیه با مراجعه به نمایندگی فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح در روستاها، بخش‌ها و شهرستان، سبد غذایی خود را تهیه می‌کنند.

انتهای پیام/4941

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی