صدها شاعر در همايش آواي ايل گرد هم آمدند

صدها شاعر در همايش آواي ايل گرد هم آمدند

۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ /  14     

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، دکتر مجيد نوائيان مدير موزه طبيعت و حيات وحش ايران داراباد با بيان خبر فوق اظهار داشت در اين مراسم که به همت انجمن ادبي...

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، دکتر مجيد نوائيان مدير موزه طبيعت و حيات وحش ايران - داراباد - با بيان خبر فوق اظهار داشت : در اين مراسم که به همت انجمن ادبي پايتخت شعر و موزه دارآباد برگزار شد ، شاعران در سبک هاي مختلف شعر و ادب با حضور در نشست هاي ادبي به شعرخواني پرداختند.

وي گفت: نشست شعر کلاسيک را محمد سعيد ميرزايي ، ناصر فيض و نشست مجموعه سپيدسرايان کشور را  حميد رضا شکار سري برعهده داشتند که صدها نفر از شاعران در اين نشست ها به قرائت شعر پرداختند

نواييان شعر کودک را بخش ديگري از اين همايش دانست که گيتي خامنه مجري موفق کودک به همراه آسيه حيدري اين نشست را برگزار کردند و ترانه سرايان نيز در کنار امير ارجيني و سامي تحصيلداري به خواندن سروده هاي خود پرداختند که مورد نقد و نظر اساتيد قرار گرفت .

اين مقام مسئول تصريح کرد: اختتاميه اين گردهمايي به شعرخواني اساتيد و اهداي لوح به فعالان عرصه ادبيات و اهداي جايزه به منتخبين صاحب کتاب هر استان اختصاص يافت و بيش از هزار جلد کتاب جمع آوري شده از شرکت کنندگان همايش در پايان مراسم به علاقه مندان اهدا شد.

گفتني است اجراي موسيقي محلي از ديگر قسمتهاي اين همايش محسوب مي شد و در حاشيه همايش اقوام مختلف ايراني با برپاکردن سياه چادرها و ارائه صنايع دستي و غذاي محلي خود پذيراي شاعران ، نويسندگان و هنرمندان سراسر کشور بودند که نواي موسيقي محلي هر قوم به غناي اين همايش افزود.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی