مظلومیت در اوج محرومیت/رویای جدایی انگشتان دست برای دختر 5 ساله

مظلومیت در اوج محرومیت/رویای جدایی انگشتان دست برای دختر 5 ساله

۲۱ شهریور, ۱۳۹۶ /  8     

فقر و بیماری دو عامل مهمی است که مردم مناطق مختلف سیستان را امروزه از پای در آورده و آنها را تا حد امکان در آستانه از دست دادن امید به زندگی قرار...

فقر و بیماری دو عامل مهمی است که مردم مناطق مختلف سیستان را امروزه از پای در آورده و آنها را تا حد امکان در آستانه از دست دادن امید به زندگی قرار داده است.

به گزارش

عصر هامون

به نقل از  

ندای هیرمند؛

 شمال شهرستان هیرمند یکی از محرومترین مناطق کشور است که سالهاست اهالی این منطقه با خشکسالی و همچنین طوفان های 120 روزه سیستان مواجه هستند.

در این بین بی آبی دیگر معضلی است که شهروندان سیستانی در فصل گرما به آن دچارند، شمالی ترین روستاهای سیستان در حالی در مجاورت تالاب هامون زندگی می کنند که عطش تشنگی در روزهای گرم سهریور کام انها را خشکانده است.

با این حال تنها موارد یاد شده مشکلات مردم ستم دیده و آفتاب سوخته سیستان نیست، فقر و بیماری دو عامل مهم دیگری است که مردم مناطق مختلف سیستان را امروزه از پای در آورده و آنها را تا حد امکان در آستانه از دست دادن امید به زندگی قرار داده است.

 

 

 

 

در روستای ملادادی بخش قرقری شهرستان هیرمند؛ اکثر خانه ها دارای دو یا الی سه قایق موتوری هستند که در گذشته نه چندان دور معیشت خود را از طریق صید و صیادی می گذراندند، امروز همان خانواده ها در بدترین وضع معیشتی قرار دارند و یارانه تنها منبع درآمد آنها شده است.

سرپرست یکی از خانواده های این روستا که از دو جشم نابینا بود به خبرنگار ندای هیرمند گفت: سقف خانه بیش از یک ماه دیگر دوام نخواهد آورد و به زودی فرو می ریزد.

وی افزود: یکی از فرزندانمان مادرزادی انگشتان دستش چسبیده اند و نیاز جدی به عمل دارد؛ هزینه های درمان و عمل به قدری بالاست که هیچگاه در طول زندگی نمی توان آن را عمل کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: یارانه ی 45 هزار تومانی دولت تنها منبع درآمدی است که عاید خانواده ی ما می شود؛ نه تنها خانواده ما بلکه بسیاری از خانواده های در این روستا چنین وضعیت مشابهی دارند.

 

کودک 5 ساله ی خانواده که یکی از دستانش تنها سه انگشت داشت گفت: تنها آرزویم این است که انگشتان دستم از هم جدا شود تا بتوانم همانند هم سن و سالانم بازی های کودکانه انجام دهم.

 

انتهای پیام/

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی