جای دنج اطراف تهران + تصاویر

۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ /  12     

اگر ساکن پایتخت بوده و نمیخواهید زیاد از تهران خارج شده و مسیر کوتاه تری داشته باشید، اطراف تهران جاهای دنج بسیاری دارد این مکان ها بیشتر به درد...

اگر ساکن پایتخت بوده و نمیخواهید زیاد از تهران خارج شده و مسیر کوتاه تری داشته باشید، اطراف تهران جاهای دنج بسیاری دارد. این مکان ها بیشتر به درد افرادی میخورد که میخواهند سفری 1 روزه داشته باشند و تنها برای چند ساعتی از شلوغی و آلودگی تهران به دور باشند. جای دنج اطراف تهران تقریبا اوشان و فشم، کن سولقان، تنگه واشی و کردان و جاده چالوس و یا کمی دورتر میشود. در ادامه چند مورد جای دنج اطراف تهران را برای شما معرفی میکنیم تا سفری لذتبخش داشته باشید.

الموت، جای دنج اطراف تهران

یکی از مکان های جذاب و همینطور تاریخی در اتوبان تهران کرج به طرف قزوین، الموت یا قلعه الموت میباشد. این قلعه خاص به رنگ قرمز و خاکستری بوده که یکی از دیدنی ترین قلعه های ایران محسوب میشود. شما میتوانید از قسمت شمال شرقی وارد قلعه شوید. توجه داشته باشید که هر 4طرف قلعه پرتگاه بوده و خطرناک است. البته هنوز تمام نشده! به جز بازدید از قلعه الموت میتوانید از دریاچه اوان نیز دیدن کنید. بهترین زمان سفر برای این دریاچه فصل های بهار و تابستان بوده که دریاچه آبی بسیار زلال داشته و انواع تفریحات مثل ماهیگیری، قایق سواری و ماهیگیری را میتوان انجام داد.

روستای افجه، جای دنج اطراف تهران

روستای دیدنی و سرسبز افجه به داشتن دشت هویج بسیار شناخته شده بوده اما اگر توجه کنید یبینید که هیچ هویجی در این روستا پیدا نمیکنید! قدم زدن در کنار مزرعه ها و باغ های این روستای خوش آب و هوا میتواند کاملا سرحالتان بیاورد. یکی از جذاب ترین مکان های روستای افجه، دره شمالی آن بوده. در نزدیکی به این روستا، نرسیده به دشت هویج، آبشار پسچویک قرار داشته که پانزده متری ارتفاع دارد. در کنار این آبشار شما شکوفه های گیلاس باغ ها را میبینید که مابین دشت هویج و آبشار قرار داشتند و منظره ای زیبا و بی نظیر را به شما نشان میدهند.

آبشار گزو، جای دنج اطراف تهران

علاقه مندان به شنا و طبیعت، میتوانند تنها با 2 ساعت در راه بودن، به منطقه ای بسیار بکر و سرسبز برسند. آبشار گزو در کنار جنگل سرسبز و زیبایی قرار داشته که تابستان های آن بسیار معروف است. شما میتوانید در فصل تابستان در آب های آبشار که داخل حوضچه ها میریزد آب تنی کرده و از طبیعت لذت ببرید. این آبشار 48 متری کنار امامزاده سه بزرگوار گزو قرار داشته، همینطور نزدیم به سد البرز میباشد. همانطور که گفته شد، این آبشار نزدیک به یک جنگل قرار داشته، این جنگل مکانی برای اسب سواری و احساس آرامش کامل است! جنگل لفور را بیشتر فصل ها مه گرفته.

دشت لار، جای دنج اطراف تهران

دشت لار یکی از خوش آب و هواترین، همینطور زیباترین جای دنج اطراف تهران میباشد. از همان زمان قدیم هم پادشاهان و حکمرانان در فصل تابستان برای فرار کردن از گرمای طاقت فرسا، از این دشت سر در می آوردند. از این طبیعت بکر و زیبا همه میتوانند لذت ببرند. دشت لار پای کوه های دماوند و نزدیک به آمل میباشد. توریست ها و گردشگران


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید: