جاهای دیدنی اطراف تبریز + تصاویر

۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ /  12     

استان زیبای آذربایجان شرقی، جایی که کوه های آن همیشه سفید از برف بوده و رودخانه های خروشان و طبیعتی بی اندازه سرسبز و دیدنی دارد جنگل ها و طبیعت های...

استان زیبای آذربایجان شرقی، جایی که کوه های آن همیشه سفید از برف بوده و رودخانه های خروشان و طبیعتی بی اندازه سرسبز و دیدنی دارد. جنگل ها و طبیعت های تبریز به خاطر داشتن آبشارها و رودخانه های باصفا بسیار معروف و محبوب است. همینطور باغ های آن که در فصل بهار، پوشیده از شکوفه ها و انواع میوه های میشود. این استان آنقدر در جاذبه های گردشگری خود تنوع داشته که به یکی از استان های مهم ترین ایران تبدیل شده و سالانه توریست ها و گردشگران بسیاری را به خاطر همین جاذبه ها و جاهای دیدنی اطراف تبریز به سمت خود خود میکشد. به همین دلیل چند مورد از جاهای دیدنی اطراف تبریز دوست داشتنی را به شما معرفی میکنیم تا در سفر خود به این استان، چیزی را از دست ندهید

کندوان از جاهای دیدنی اطراف تبریز

مکانی باستانی در صخره ها که محل زندگی حدود دویست خانواده میباشد. این روستا از دهستان سهند بوده و در قسمت جنوب غربی و پنجاه کیلومتری تبریز قرار دارد. اما چرا به این روستا باستانی میگویند ؟ دلیل آن توده های کنده کاری شده با ابزار دستی بوده، همینطور به خاطر بودن در صخره ها، جزو 3 روستای صخره ای در دنیا میباشد که میتوان در آن زندگی کرد. روستای کندوان حتی مسجد ، حمام ، مدرسه و آسیاب نیز دارد.

جنگل های ارسباران از جاهای دیدنی اطراف تبریز

در نزدیکی رود ارس، رودی که مرز بین ایران و بسیاری از کشورهای همسایه میباشد، جنگل های بکر ارسباران در شهرستان کلیبر قرار دارد. این منطقه حفاظت شده یکی از خاص ترین جنگ های دنیا محسوب شده و به خاطر داشتن توع خاصی از ژنتیک گیاهی و همینطور جانوری، در سازمان یونسکو جایگانی برای خودش به عنوان یک ذخیره زیست کره دست و پا کرده. این جنگل هفتاد هکتاری، از همه لحاظ میتواند جذاب و توریستی باشد چرا که میتوان گیاهان جانوران خاص و کمیاب را از نزدیک دید و مهم تر آنکه منظره و چشم اندازی زیبا و فوق العاده دارد. جنگل ارسباران سالیانی پیش یک منطقه ممنوعه به خاطر آسیب پذیری شدید خود داشت اما اکنون به پارک ملی ارسباران  تبدیل شده است. جنگل ارسباران محل زندگی حدود دویست نوع از پرندگان، چهل نوع خزنده، پنجاه پستاندار، بیست ماهی، بز ، گراز ، خرس قهوه ای ، گرگ ، سیاه گوش ، گربه وحشی و پلنگ میباشد. توریست ها و گردشگران

اگر میخواهند نزدیک به این جنگل اقامت داشته باشند، قلعه درسی ، مکیدی درسی ، آینالو در کلیبر و چیچکلو در ورزقان بهترین مناطق برای استراحت و اقامت میباشند.

اُشتبین از جاهای دیدنی اطراف تبریز

بازهم کنار رود زیبا و پر ابهت ارس، یکی دیگر از جاهای دیدنی تبریز قرار گرفته که به خاطر داشتن کتیبه ها، آثار تاریخی و گنبدهای مرمرینش، مربوط به زمان صفویه بسیار معروف میباشد. روستای اُشتبین در نود کیلومتری جلفا، یکی از قشنگ ترین و البته قدیمی ترین روستاهای این اطراف میباشد. این روستا تنها جاذبه های تاریخی نداشته و به خاطر داشتن جنگل های پرشکوفه و میوه بسیار محبوب میباشد آنقدر این مکان را بیشتر به اسم دهکده سلامت میشناسند.

حمام کردشت از جاهای دیدنی اطراف تبریز

اگر علاقه مند به آثار تاریخی و باستانی دارید و از حمام کردشت دیدن نکرده باشید، خیلی چیزها را از دست داده اید! این مجموعه تاریخی از دوران صفویه و شاه عباس صفوی ساخته شده، سپس به دست قاجاریان بازسازی و ترمیم شد. از زمان بازسازی قاجاری ها تاکنون، حمام کردشت به همین شکل باقی مانده و اکنون یکی از جاهای دیدنی اطراف تبریز میباشد. این مجموعه تاریخی تفریحی هشت عمارت تاریخی، یعنی حمام بزرگ ، حمام کوچک ، عمارت شاهنشین، یخچال ، پادگان نظامی ، مسجد ، دیوانخانه وقلعه کردشت میباشد.

آبشار آسیاب خرابه از جاهای دیدنی اطراف تبریز

جاهای دیدنی اطراف تبریز انگار بیشتر تاریخی هستند، بله آبشار آسیاب خرابه یکی از آثار متعلق به زمان قاجار میباشد که سی متر ارتفاع دارد. در کنار این آبشار غارهای آهکی، طاقدیس ها و ناودیسهای دیدنی دارندکه باید حتما در بازدید از تبریز آن ها را ببینید چرا که آبشار آسیاب خرابه یکی از زیباترین آبشارهای ایران میباشد. آب این آبشار برگرفته از کوه های کیامکی میباشد.

مراغه از جاهای دیدنی اطراف تبریز


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید: