زنگ "مهر و مقاومت" در ۶۸۰۰ مدرسه استان نواخته شد/ بیش از 11 هزار دانش آموز فاقد شناسنامه و اتباع خارجی در مدارس جذب شدند

زنگ

۰۱ مهر, ۱۳۹۶ /  249     

صبح امروز همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس همچنین ایام محرم، زنگ مهر و مقاومت در مدارس سیستان و بلوچستان طنین انداز شد به گونه ای که این مراسم...

صبح امروز همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس همچنین ایام محرم، زنگ مهر و مقاومت در مدارس سیستان و بلوچستان طنین انداز شد به گونه ای که این مراسم به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی زاهدان برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۷۰۰ هزار دانش آموز در قریب به ۲۶ هزار کلاس درس و ۲ هزار و ۸۰۰ مدرسه آماده شروع سال تحصیلی هستند، اظهار کرد:  ثبت نام در مدارس از ۳ ماه پیش آغاز شده ولی هنوز به پایان نرسیده زیرا بسیاری از بازماندگان از تحصیل بعد از شروع سال تحصیلی خود را نشان می‌دهند.

علیرضا نخعی با بیان اینکه قریب به ۳۰ هزار نوآموز پیش دبستانی در مدارس ثبت‌نام شده اند، افزود: قریب به دو ماه است که کار ساماندهی نیرو در حال انجام است به گونه ای که آمادگی پذیرش ۷۰ هزار نوآموز پیش دبستانی را داریم.

وی با بیان اینکه هفت میلیون جلدکتاب درسی با بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار برای دانش آموزان استان در سال تحصیلی جدید تامین شده است، ادامه داد: 60 میلیارد ریال تجهیزات آموزشی شامل میز، نیمکت، صندلی و غیره همزمان با آغاز سال تحصیلی جاری در مدارس سراسر استان توزیع شد.

این مسئول با اشاره به جذب بیش از 11 هزار دانش آموز فاقد شناسنامه و اتباع خارجی در مدارس استان گفت: سازمان نوسازی مدارس نیز قریب به ۱۲۲ مدرسه با ۵۸۰ کلاس درس را در شش ماه اول سال تحویل آموزش و پرورش داده است و کار تعمیرات و تجهیزات ۵۰۰ مدرسه نیز انجام شده و ۷ میلیون جلد کتاب درسی با هزینه ۲۲ میلیارد تومان در تمام مدارس استان توزیع شده و از امروز اول مهر در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

گفتنی است ۱۵۰ هزار بسته لوازم التحریر و کیف نیز به همت خیران و سپاه در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفته تا در بین دانش آموزان نیازمند توزیع کنند و برای نخستین‌بار است که این تعداد دانش آموز در آغاز سال تحصیلی تحت حمایت قرار گرفته اند.

ادامه دارد...

 

 

 

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی