پیمانکار بوستان کوهسار در مرگ دختر 5 ساله مقصر شناخته شد

پیمانکار بوستان کوهسار در مرگ دختر 5 ساله مقصر شناخته شد

۰۱ مهر, ۱۳۹۶ /  196     

مدیر عامل شرکت پیمانکاری بوستان «کوهسار» واقع درجنوب شرق تهران، در پرونده مرگ هولناک دخترک 5 ساله در حوضچه آب نما، مقصر شناخته شد و به پرداخت نصف دیه...

مدیر عامل شرکت پیمانکاری بوستان «کوهسار» واقع درجنوب شرق تهران، در پرونده مرگ هولناک دخترک 5 ساله در حوضچه آب نما، مقصر شناخته شد و به پرداخت نصف دیه کامل مرد مسلمان و 4 ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش عصر هامون به نقل از ایران آنلاین

/ 4 خرداد سال گذشته «فاطمه» کوچولوبه همراه مادرش برای شرکت در اعیاد شعبانیه به بوستان کوهسار درمحله «رضویه» رفته بود که با سقوط دخترک به حوضچه بدون حفاظ آب نمای بوستان، دستگاه مکش پایین آب نما بدن نحیف دختر خردسال را به داخل چاه بدون درپوش مشبک کشاند و مرگ دلخراش او را رقم زد.

با شکایت خانواده دختربچه از شهرداری و مشخص شدن قرارداد پیمانی شهرداری با شرکتی خصوصی بصورت پیمانکاری و افشای اخطارهای پیاپی درباره ایمنی آب نما به شرکت، پیمانکار احضار و قصور شرکت و مدیرعامل پیمانکار تحت بررسی قرار گرفت.

عباس پوریانی، رئیس کل محاکم تهران درباره آخرین وضعیت پرونده گفت: با توجه به اظهارات و اقرار متهم نزد بازپرس مبنی بر وجود قرارداد پیمانی شرکت وی و شهرداری منطقه 15 تهران و نبود دریچه مشبک در محل آب نما، قصور صددرصدی شرکت و مدیر عامل پیمانکار محرز و مسلم شد. به این ترتیب پرونده در شعبه 1146 دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی بعثت تهران تحت رسیدگی قرار گرفت. دادگاه با توجه به محتویات پرونده و شکایت پدر و مادر کودک، وجود قرارداد بین شـــــــهرداری منطقه 15 تهران و متهم، نظریه کارشناس سازمان آتش‌نشانی و کارشناس رسمی دادگستری در خصوص تقصیر صددرصدی شرکت و مدیر عامل پیمانکار مذکور و گواهی‌های پزشکی قانونی درباره علت مرگ کودک، نظریه اداره تشخیص هویت و ملاحظه کیفر خواست و سایردلایل و مستندات، به محکومیت مدیر عامل شرکت به پرداخت نصف دیه کامل مرد به‌عنوان دیه کودک تا 2 سال قمری از تاریخ حادثه و نیز تحمل 4 ماه حبس تعزیری حکم داد. همچنین دادگاه صندوق تأمین خسارت‌های بدنی را نیز در حق اولیای دم به شرح گفته شده، محکوم کرده است.

در حالی که پیمانکاربوستان از دریافت نظر کارشناس تاکنون طفره رفته و حتی احضار تلفنی برای ابلاغ نظر کارشناس نیز انجام شده است، نماینده شهرداری تهران با مراجعه به دادسرای امور جنایی به بازپرس پرونده اعلام کرد شهرداری حاضر است دیه کودک 5 ساله را پرداخت کند. این در حالی است که بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی، شهریور سال گذشته اعلام کرده بود در صورت پرداخت دیه از سوی شهرداری، پیمانکار از جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد./ ایران 

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی