یقین داشتم که همسرم شهید می‎شود/ درد و رنج من در مقابل رنج و سختی حضرت زینب(س) هیچ است

یقین داشتم که همسرم شهید می‎شود/  درد و رنج من در مقابل رنج و سختی حضرت زینب(س) هیچ است

۰۱ مهر, ۱۳۹۶ /  147     

همسر سردارشهید حاج ابوالفضل جهانزاده می گوید در خواب دیدم که همسرم شهید می شود، تمام خانه را تمیز و حتی برای فرزندانم لباس مشکی آماده کرده بودم تا...

همسر سردارشهید حاج ابوالفضل جهانزاده می گوید: در خواب دیدم که همسرم شهید می شود، تمام خانه را تمیز و حتی برای فرزندانم لباس مشکی آماده کرده بودم تا اینکه از طریق کارکنان تعاون سپاه این قضیه را متوجه شدم؛ روز سختی بود خدا این روز را برای هیچ زنی رقم نزند.

فاطمه جعفری همسر سردار شهید حاج ابوالفضل جهانزاده در گفت و گو با خبرنگار

عصرهامون

اظهار کرد: آشنایی من با شهید از کودکی بود که علاوه بر رفت و آمد خانوادگی با هم همشهری بودیم به گونه ای که در این میان برادرم و حاج ابوالفضل باهم کارهای انقلابی می کردند.

وی که هم اکنون بازنشسته فرهنگی است، ادامه داد: پس از شهادت برادرم در سال ۶۲ باهم ازدواج کردیم که ثمره این ازدواج سه فرزند به نام های مهدی، محدثه و مطهره می باشد.

وی با بیان اینکه شهید نمونه کامل از یک انسان واقعی بود، افزود: ایشان یک معلم برای من و فرزندانم بودند که نمازشان سر وقت ادا می شد، بسیار درس خوان و خوش خط بود و در تمام حالات بسیار خوش رفتار و مهربان بود، غم و غصه خارج از خانه را اصلا به من و فرزندام منتقل نمی کرد؛ اخلاص و صداقت از دیگر ویژگی هایش بود به راستی که حاج ابوالفضل واقعا لیاقت شهادت را داشت.

همسر شهید به بیان خاطره ای از سفری که با همسرش به مشهد مقدس داشتند پرداخت و گفت: به یاد دارم که سال ۶۵ به همراه خانواده شهدا اردویی را به مشهد تدارک دیدند که همسرم مسئول کاروان بود و از من و فرزندانم خواست تا همراهیش کنیم، قبل از اینکه به سمت مشهد راه بیفتیم من و فررندانم را دور هم جمع کرد و گفت به هیچ عنوان من را جلوی فرزندان شهدا «پدر» صدا نکنید تا مبادا آنها کمبود پدر را احساس کنند و دلشان بگیرد.

وی با بیان اینکه هر موقع حاج ابوالفضل با تندرستی و سلامتی از جبهه بر می گشت بسیار شاد و خوشحال بودم، افزود:حالا دلتنگش که می شوم بر سر مزارش رفته و زیارت عاشورا می خوانم، درد و رنج و دلتنگی من در مقابل رنج و سختی حضرت زینب(س) چیزی نبود و سعی بر این می کنم که صبوری پیشه و دلتنگی ها را با یاد خدا رفع کنم.

وی با بیان اینکه شهید خیلی از اتفاقات و معجزاتی که به صورت معجزه وار در مکان مقدس جبهه رخ می داد را برایم تعریف می کرد، ادامه داد: تاکید شهید براین سخن امام راحل بود که می فرمودند«جبهه کارخانه انسان سازی است» و می گفت که الحق و الانصاف حرف حق از زبان این سید بزرگوار جاری است.

جعفری در خصوص چگونگی شهادت همسر شهیدش بیان کرد: حاج ابوالفضل ۲۹ سال داشتند در خواب دیدم که شهید می شود و گواه این حرفم زن عموی همسرم است، تمام خانه را تمیز و حتی برای فرزندانم لباس مشکی آماده کرده بودم تا اینکه از طریق کارکنان تعاون سپاه این قضیه را متوجه شدم؛ روز سختی بود خدا این روز را برای هیچ زنی رقم نزند.

همسر شهید سردار حاج ابوالفضل جهانزاده در پایان با بیان اینکه شهید سه وصیتنامه داشت، خاطر نشان کرد: از این وصیتنامه ها یکی برای امت حزب الله، دیگری برای من و فرزندانم و یکی هم برای پدر و مادر و خواهران و برادرانش بود که هر سه آنها در مفاتیح جانمازش قرار داده شده بود.

انتهای پیام/

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی