ووشوکار سیستان و بلوچستانی مدال خود را به رهبر انقلاب تقدیم کرد

ووشوکار سیستان و بلوچستانی مدال خود را به رهبر انقلاب تقدیم کرد

۰۱ مهر, ۱۳۹۶ /  195     

، علیرضا ریگی دانش آموز هنرستان تربیت بدنی ناحیه ۲ زاهدان در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته وشو که به میزبانی شهر گومی کشور کره جنوبی از۲۶ تا ۳۰ شهریور...

، علیرضا ریگی دانش آموز هنرستان تربیت بدنی ناحیه ۲ زاهدان در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته وشو که به میزبانی شهر گومی کشور کره جنوبی از۲۶ تا ۳۰ شهریور ماه امسال در دو سبک تالو و ساندا برگزار شد، موبق به کسب مدال طلا در سبک ساندا در بین رقبای ۱۹ کشور آسیایی شد.

رئیس هیئت ورزش دانش آموزی سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: ورزشکاران بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان وجود دارند که هنوز استعداد آنها شکوفا نشده و یا شناخته شده برای همگان نیستند که بخشی از آنها در حوزه دانش آموزش قرار دارند و علیرضا ریگی یکی از نمونه های بارز این استعدادها می باشد.

جمشید جلیلوند در گفت و گو با خبرنگار

عصرهامون

افزود: این ورزشکار پس از کسب مدال طلا در بازگشت از مسابقات مدال خود را به رهبر معظم انقلاب تقدیم کرد.

وی با اشاره به این مسئله که کشف استعدادها و شکوفایی آنها در برنامه های اصلی این هیئت قرار دارد، افزود: وجود فرصت هایی چون ۶۰۰ هزار دانش آموز و وجود بیش از هزار و 200 نیروی تحصیل کرده تربیت بدنی در بدنه آموزش و پرورش استان می تواند این استعدادها را جذب٬ پرورش و ارتقا دهند که البته این موضوع تنها در سایه نظام جامع استعدادیابی ورزشی میسر خواهد شد.

وی با اشاره به ورزشکاران دانش آموز و استعدادهای نهفته ورزشی در آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ورزشکار سیستان و بلوچستان که از آن جمله می توان به قهرمانانی چون امید آرامی قهرمان جهان در رشته کشتی٬ فردین کهرازه قهرمان کشور و جهان در رشته کشتی٬ عبدالرحیم درزاده دونده قهرمان هزار و 500 متر آسیا٬ علیرضا ریگی قهرمان ووشو  آسیا٬ پویا آذرنگ قهرمان مسابقات بین المللی آسیا و غیره اشاره کرد که وجود این نخبه های ورزشی بیانگر وجود ذخیره های بزرگ و استعدادهای نهفته ورزشی در سیستم آموزش و پرورش است.

جلیلوند بیان کرد:  کشورهایی که در این دوره از مسابقات حضور داشتند شامل چین٬ کره٬ قزاقستان٫ اندونزی٬ مالزی٬ نپال٬ ازبکستان٬ تایلند و بودند  که تیم جمهوری اسلامی ایران در این دور از مسابقات موفق شد در سبک ساندا مقام اول آسیا و در تالو مقام تیمی سوم آسیا را کسب و در مجموع نایب قهرمان این دوره از مسابقات شود.

انتهای پیام/

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی