فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشوراست/ ارتباط اولیا و مربیان؛ لازمه شکل دهی ساختار وجودی و حقیقی فرزندان ماست

فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشوراست/ ارتباط اولیا و مربیان؛  لازمه شکل دهی ساختار وجودی و حقیقی فرزندان ماست

۰۱ مهر, ۱۳۹۶ /  210     

، سردار حسین معروفی در آیین بازگشایی مدارس سیستان و بلوچستان که در مجتمع آموزشی افق زاهدان برگزار شد ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با...

، سردار حسین معروفی در آیین بازگشایی مدارس سیستان و بلوچستان که در مجتمع آموزشی افق زاهدان برگزار شد ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با  ایام محرم الحرام اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشوراست.

 

وی افزود: در تمام عرصه های دفاع مقدس آنچه اتفاق افتاد همان بود که حماسه ماندگار و جاوید عاشورا برای  بشریت و ویژه برای مسلمانان به ارمغان اورده و مایه عزت، شرف و سربلندی مسلمین است.

 

سردار معروفی بیان داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار دارد در حوزه ی علم و دانش و تزکیه ی فرزندان این مرز و بوم گام جدی برداشته و به کمک آموزش و پرورش آمده است.

 

وی اضافه کرد:  استان سیستان و بلوچستان بیشتر از هر جایی نیازمند این کمک رسانی است و طرح مجتمع افق که هم اکنون در شهرستان زاهدان بهره برداری شده است به فضل الهی به زودی تمام شهرها و شاید برخی روستاها را در بر خواهد گرفت تا بتوانیم کمک حال خانواده های مومن و انقلابی بی ریا و قانع سیستان و بلوچستان باشیم.

 

وی بیان داشت: ما در انتخاب این کار بزرگ به هیچ عنوان خط کش گذاری قومی و مذهبی لحاظ نکردیم تا بتوانیم خدمت صادقانه را در حوزه علم و دانش برای آینده سازان  ایران اسلامی داشته باشیم .

وی افزود: اینکار به دستور فرماندهی کل سپاه پاسداران در سراسر کشور انجام شده که انشالله به فضل الهی در سال آینده گامهای بلندتری در این راستا برداشته خواهد شد.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از تمامی دست اندارکاران قدردانی کرد و بیان داشت: آینده سازان ایران اسلامی نیازمند علم و تربیت هستند و باید هر دو یک اندازه مورد توجه قرار گیرد. 

 

وی اضافه کرد: دشمن برای برنامه های کلان خود برنامه ریزی بلند مدت می کند تا بتواند شاکله ی اصلی افراد را تغییر دهد  به این منظور که برنامه ریزی امروز دشمن، برای بیست سال آینده است زیرا تغیییر در نگرش است. دشمن نرم و آرام و با شیب ملایم کار خود را انجام می دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه دست انداران آموزش باید شالکه دانش آموزان  را یک شالکه ی علمی تربیتی بسازند خاطر نشان کرد: شرط تربیت و پیشرفت علم هماهنگی بین اولیا و مربیان است و بزرگترین مشکل ما این است که اولیا با مربیان ارتباط ندارند . این ارتباط است که حوزه علم و تربیت را حرکت می دهند زمانیکه اولیا و مربیان در سر یک میز نشستند و در حوزه علم و تربیت و با هم بحث و گفت و گو کردند می شود فرزندانمان را هدایت کرد.

 

وی در پایان تاکید کرد: ارتباط اولیا و مربیان؛  لازمه شکل دهی ساختار وجودی و حقیقی فرزندان ماست .

انتهای پیام/

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی