معرفی مسئولان دومین همایش سواد رسانه‌ای

معرفی مسئولان دومین همایش سواد رسانه‌ای

۰۲ مهر, ۱۳۹۶ /  216     

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای، سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های...

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای، سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن صدور احکام نایب رئیس، رئیس هیئت علمی و دبیران دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای با تاکید بر رسالت این مرکز در دولت دوازدهم، خواستار آغاز فعالیت‌های دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی سواد رسانه‌ای با شعار سواد مجازی و فضای مجازی سالم، مفید و ایمن شد.

در متن حکم رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال برای نایب رئیس، رئیس هیئت علمی و دبیران دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای آمده است: «امروز در شرایطی به سر می‌بریم که انقلاب اطلاعات و ارتباطات، مرزهای ملی را درنوردیده و تحولات شگرفی را در عرصه دو جهانی شدن، خلق بازار جهانی پیام و ایجاد جامعه شبکه‌ای رقم زده است. حجم گسترده محتوای سالم و ناسالم، اطلاعات مفید و غیرمفید و اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های ایمن و غیر ایمن از طریق شبکه‌های مجازی در دسترس همگان قرار گرفته است. در چنین شرایطی ضرورت آموزش سواد رسانه‌ای، اطلاعاتی و دیجیتال به عنوان یک ساختار جدید سواد آموزی برای تقویت مهارت بهبود سبک زندگی در فضای مجازی و آشنایی با تهدیدهای فضای مجازی بیشتر از هر زمانی احساس میشود. رسالت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم تحقق فضای مجازی سالم، مفید و ایمن است و این امر محقق نمی‌شود مگر با اجرای موفقیت آمیز طرح شامد و البته افزایش سواد مجازی عموم مردم. تحقق این امر خود در گرو انجام پژوهش‌های کاربردی و راهبردی با هدف تولید ادبیات بومی سواد مجازی و ترویج فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی با مشارکت دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی-پژوهشی و نخبگان جامعه است».

بنا بر این گزارش، طی احکامی جداگانه از سوی موسویان، حمید ضیایی‌پرور به عنوان نایب رئیس، حسن بشیر به عنوان رئیس هیئت علمی، محمدصادق افراسیابی به عنوان دبیرکل، بهاره نصیری به عنوان دبیر هیئت علمی و سمانه ناظریان به عنوان دبیر شورای فرهنگی و اطلاع رسانی دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای با موضوع «سواد رسانه‌ای، خانواده و مصرف رسانه‌ای» منصوب شدند.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی