افتتاح فاز اول مجتمع آموزشی اندیشمند آینده در زاهدان /اختصاص بیش از سه میلیارد به این مجموعه

افتتاح فاز اول مجتمع آموزشی اندیشمند آینده در زاهدان /اختصاص بیش از سه میلیارد به این مجموعه

۰۲ مهر, ۱۳۹۶ /  157     

؛ سردار حسین معروفی در آیین افتتاحیه مجتمع آموزشی اندیشمند آینده که با حضور مسئولان در شهرستان زاهدان برگزار شد اظهار داشت خدا را شاکرم که   به...

؛ سردار حسین معروفی در آیین افتتاحیه مجتمع آموزشی اندیشمند آینده که با حضور مسئولان در شهرستان زاهدان برگزار شد اظهار داشت: خدا را شاکرم که  به  قرارگاه قدس  و سپاه استان توفیق داد تا بتوانیم برای پیشبرد علم و آموزش و تربیت اسلامی و کمک به اداره کل آموزش و پرورش گامهایی را برداریم.

وی افزود: هدف از احداث این مجتمع و سایر مجتمع های سپاه اول کمک به حوزه علمی و آموزشی و دوم رویکرد اخلاقی و تربیتی  است. وی با اشاره به اینکه امروز در حوزه تربیتی غفلت کردیم و عقب ماندیم، بیان داشت: علت اصلی مشکلات ما در سطوح بالای علمی این است که به این حوزه به صورت جدی کمک نکردیم حوزه دین و اخلاق را به یک سری افراد خاص سپردیم. افرادی که وظیفه دارند اما خود را از حوزه دین و اخلاق جدا می پندارند و این از معضلات جدی در حوزه آموزش و پرورش است به  گونه ای که دبیر سایر دروس خود را ملزم به تربیت دین و اخلاق نمی داند و می گوید کسی دیگر وظیفه آن را بر عهده دارد.

سردار معروفی تاکید کرد: رویکرد ما در فراز انقلاب اسلامی و در کنار علم و آموزش رویکرد تربیتی نونهالان برای پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی و خدمت صادقانه و مخلصانه و بی منت برای مردم عزیز است.

وی اضافه کرد:  به فضل الهی سپاه پاسداران در سراسر کشور با هماهنگی آموزش و پرورش گامهای موثری برداشته و در استان سیستان و بلوچستان نیز  به فضل الهی با هماهنگی مدیر کل آموزش و پرورش نیز شروع کردیم و هم این مجموعه و هم مجموعه افق را چشم انداز سال آینده قرار دادیم.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: با احساس نیاز  هم برای فرزندان پاسداران و هم مردم عامی قریب به یک سال و نیم این موضوع که جزو ماموریتهای بنیاد تعاون بسیج مستضعفین است به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت .

سردار معروفی ادامه داد:  با پیگیری سردار نقدی و پیگیری های جدی و جلسات مکرر این مجموعه با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد و صد و پنج میلیون تومان که دو میلیارد و 800 تومان را سازمان بسیج و  305 میلیون تومان را سپاه استان  تقدیم کرد و این مجموعه  اموزشی با 6 هزار متر زمین و 1800 بنای مفید آموزشی آبرومندانه با استاندارهای آموزشی خریداری شد . بیش از 300 میلیون تومان برای بازسازی این مرکز نیز هزینه شده است.

وی ادامه داد:  فاز دوم این مجتمع در چند روز آینده کلنگ زنی خواهد شد و قرینه ی مجموعه فوق ساخته میشود؛ مجتمعی که بتواند هزار دانش آموز را سرویس دهی کند.

سردار معروفی بیان داشت: در حال حاضر سپاه سلمان مجموعا چهار مجوز قانونی از آموزش و پرورش برای احداث پیش دبستانی دخترانه و پسرانه و ابتدایی دخترانه و پسرانه گرفته است. 

فرمانده سپاه سلمان گفت: شروع کار امسال با 200 دانش آموز است و خط کش گذاری قومی  و مذهبی نداریم. در این حوزه شهروند ایرانی انقلابی از جنس ماست و باید برای او خدمت کرد و نگرش ما تربیت افراد و انسانهای مستعدی است که نیروهای تاثیر گذار در حوزه های نیازمند انقلاب اسلامی باشند . 

انتهای پیام//

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی