مراسم بزرگداشت روز سرباز در میرجاوه برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز سرباز در میرجاوه برگزار شد

۰۲ مهر, ۱۳۹۶ /  174     

جانشین سپاه شهرستان میرجاوه درمراسم روز سرباز ضمن قدردانی از زحمات سربازان، اظهار کرد دفاع مقدس شناسنامه افتخار و ايستادگي و مقاومت ملت ايران در...

جانشین سپاه شهرستان میرجاوه درمراسم روز سرباز ضمن قدردانی از زحمات سربازان، اظهار کرد: دفاع مقدس شناسنامه افتخار و ايستادگي و مقاومت ملت ايران در مقابل تجاوزگران است، ملت ايران از امتحان 8 ساله با سربلندي و عزت بیرون آمد در اين ميان جوانان اين مرز و بوم عاشقانه و مدبرانه و غيورانه به دفاع از سرزمين و دين و آئينشان به پا خاستند.

سرهنگ حسین قمبری افزود: خدمت سربازی فرصت و سرمایه گران بها برای جوانان کشوراست و خدمت سربازی در نظام اسلامی هم وظیفه و تکلیف است وهم مقدس واگر با نیت پاک و هدفمند انجام پذیرد جزء عبادات محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: خدمت سربازي براي جوانان يك كشور سبب مي شود تا همواره كشور از افرادي آموزش ديده و آشنا به اصول و روش هاي دفاعي و نظامي در مواقع مورد نياز برخوردار باشد و با توجه به مرزی بودن شهرستان میرجاوه، سربازان باید حساسیت بیشتری در پست های نگهبانی و انجام وظایف خود به خرج دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میرجاوه در ادامه این مراسم بیان کرد: امام حسین(ع) متعلق به همه ادیان و مذاهب هست و ایثار و مجاهدتش در مقابل طاغوت زمانه الگوی تمام مردم در تمام عصرهاست.

حجت الاسلام والمسلمین اکبرزاده افزود: امام حسین(ع) برای نجات دین جدش حضرت محمد(ص) از انحراف قیام کرد، ایشان با آگاهی از شهادت خود و یارانش برای رضای خداوند و احیای دین اسلام در مقابل لشکر کفر ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از لقمه  حرام سبب شده بود تا گوش های لشکر یزید کر و چشم هایشان کور شود و خون فرزند پیغمبر خود را بر زمین ریختند.

وی تاکید کرد: احیای امربه معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام اباعبدالله الحسین بود، این امام بزرگوار برای احیای فریضه مهم و حیاتی امربه معروف و نهی از منکر و احیای سیره پیامبر اکرم(ص) قیام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبرزاده بیان کرد: دو چشم در روز قیامت گریان نیست که یکی از آنها چشمان کسانی است که برای امنیت مردم بیدار می مانند، خداوند اجر و پاداش زیادی برای افرادی که از جان و مال و ناموس مردم نگهبانی می کنند در نظر گرفته است و خوش به سعادت افرادی که از این توفیق الهی بهره مند شوند.

در پایان این مراسم  از سربازان نمونه, سربازان متاهل و کم بضاعت با اهدای هدایایی قدردانی شد.

انتهای پیام/

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی