زنگ مهر و مقاومت در مدارس میرجاوه طنین انداز شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس میرجاوه طنین انداز شد

۰۲ مهر, ۱۳۹۶ /  163     

محمدعلی میری رییس آموزش و پرورش شهرستان میرجاوه در این مراسم اظهار کرد اقتدار امروز ایران اسلامی به واسطه حرکت در مسیر نهضت عاشورا و قیام امام...

محمدعلی میری رییس آموزش و پرورش شهرستان میرجاوه در این مراسم اظهار کرد: اقتدار امروز ایران اسلامی به واسطه حرکت در مسیر نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) است و تکیه بر معنویت و توکل به خدا، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، با محوریت ولایت به پیروزی رسیدن، حفظ عزت و اقتدار از جمله درس‌هایی است که می‌توان از جنگ تحمیلی گرفت.

وی افزود: مهم ترین رسالت معلمان تربیت صحیح نسل آینده و آشنایی دانش آموزان با ایثار و رشادت های رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه از مهمترین اهداف فرهنگی در مدارس است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه نیز در این مراسم بیان داشت: فرهنگ ایثار و مقاومت و رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس باید به نسل های آتی انتقال داده شود تا آنها در جریان واقعیت منحصر بفرد هشت سال ایثار و شجاعت هموطنان خود قرار گیرند چرا که تنها از این طریق است که می توان فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس را به نسل های بعدی منتقل کرد و موجب ایجاد یک عامل بازدارنده مهم در مقابل تهدیدات دشمنان خارجی شد.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور افزود: دفاع مقدس یادآور ایثار، فداکاری و گذشت تمام اقشار کشور در هشت سال جنگ تحمیلی بود که همه مردم از این آزمایش سربلند بیرون آمدند و مردم باید سند دفاع مقدس را که با خون های عزیزان خود به دست آوردند را به عنوان افتخاری بزرگ به یادگار نگاه دارند.

اجرای سرود، دکلمه و بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس از جمله برنامه های این مراسم بود.

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی