حادثه کربلا نمونه آشکار مبارزه با منکر و احیای معروفات بود

حادثه کربلا نمونه آشکار مبارزه با منکر و احیای معروفات بود

۰۲ مهر, ۱۳۹۶ /  171     

مدرس دارالعلوم زنگیان سراوان گفت کربلا نمونه آشکار مبارزه با منکر و احیای معروفات بود وهدف قیام شهید کربلا چیزی جزاحیای فریضه امربه معروف ونهی از...

مدرس دارالعلوم زنگیان سراوان گفت: کربلا نمونه آشکار مبارزه با منکر و احیای معروفات بود وهدف قیام شهید کربلا چیزی جزاحیای فریضه امربه معروف ونهی از منکر نبود.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،مولوی محمدعلی بزرگزاده در گفت و گو با خبرنگار

لادیز

، اظهار کرد: هدف قیام شهید کربلا چیزی جزاحیای فریضه امربه معروف ونهی از منکر نبود و بسیار پسندیده است که هنگامی که درماه محرم از مظلومیت امام حسین (ع) یاد می شود از خود بپرسیم چرا این امام بزرگوار شهر وکاشانه خود را ترک می کند وبه این مظلومیت به شهادت میرسد آیا چیزی جز احیای معروفات بود درواقع حادثه کربلا نمونه آشکار مبارزه با منکر و احیای معروفات بود.

وی با اشاره به لزوم اجرای امربه معروف و نهی از منکر در جامعه، افزود:اگر امر به معروف در جامعه انجام نشود سلامت و امنیت اجتماعی جامعه به خطر خواهد افتاد، پیامبراسلام(ص) فرمودند وقتی کسانی که برکشتی سوارند اگریک نفر شروع به سوراخ کردن کشتی کن وسایرین بی تفاوت باشند به طور حتم همه غرق می شوند و این مثال زیبایی است که اگر درجامعه نسبت به رخدادهای نامناسب اطرافمان بی تفاوت باشیم جامعه به پرتگاه هلاکت سوط خواهد کرد و اگر به عنوان پیروان پیامبر برای سلامت جامعه احساس مسئولیت می‌کنیم باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب الهی است و سلامت جامعه در گرو اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و به وسیله این مهم جامعه اصلاح می شود و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، همه باید نسبت به اجرای این فریضه واجب الهی احساس مسئولیت کنند.

مولوی بزرگزاده تاکید کرد: اگر فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای ترک شودبه طور قطع چنین جامعه ای از مسیر سعادت و رستگاری و پیشرفت دور می شود و طبیعی است در جامعه ای که این 2 فریضه مهم به حیطه فراموشی سپرده شود، رفته رفته آن جامعه انسجام و یکپارچگی اجتماعی خودش را از دست خواهد داد و شاهد رنگ باختن ارزش های دینی و رونق ضد ارزش ها را در جامعه خواهیم بود.

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی