خریداری کیف برای دانش آموزان مشکل بود/با لباس کهنه و پینه بسته به مدرسه رفتم

خریداری کیف برای دانش آموزان مشکل بود/با لباس کهنه و پینه بسته به مدرسه رفتم

۰۳ مهر, ۱۳۹۶ /  164     

دوران طلایی اولین روز مهر یکی از روزهای بیادماندنی برای هر یک از افراد است؛ این روز را می توان مهمترین تاریخ برای دانش آموزان دانست زیرا با ورود به...

دوران طلایی اولین روز مهر یکی از روزهای بیادماندنی برای هر یک از افراد است؛ این روز را می توان مهمترین تاریخ برای دانش آموزان دانست زیرا با ورود به خانه ای جدید مسیر جدیدی در زندگی خود آغاز می کنند.

در این بین با توجه به آستانه ورود به ماه مهر به سراغ مدیران شهرستان هیرمند رفته ایم تا خاطرات تلخ و شیرین آنها را از دوران مدرسه جویا شویم.

حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: دوران مدرسه در گذشته همانند امروز امکانات آنچنانی وجود نداشت؛ کتاب های مدرسه را در شال سیستانی کرده و به مدرسه می بردیم، توقعات دانش آموزان نیز در ان دوران کمتر از امروز بود.

علیرضا آشتاب رئیس شورای شهر دوست محمد در این خصوص گفت: اولین روز مدرسه را بدون کفش و با دمپایی به مدرسه رفتم، کیف و کفش در آن روزها حسرتی برای اکثر دانش آموزان بوده است .

وی افزود: شیرین ترین خاطره من در دوران مدرسه خوردن یک قرص نان در کنار چاه سرایدار مدرسه بوده است که چند نفر از دوستان در سال 1347 دور هم جمع می شدیم و نان را با لذت خاصی میل می کردیم.

آشتاب افزود: به دلیل وضعیت افتصادی خانواده ها و همچنین توقعات پایین کودکان با لباس های کهنه اولین روز مدرسه را آغاز کرده ام.

رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان هیرمند بیان داشت: در آغاز دوران تحصیلی بدون کیف و با شرایط سختی نسبت به امروزه به مدارس می رفتیم.

وی افزود : از دوران راهنمایی به بعد توانستم کیف مدرسه تهیه نمایم و کتاب های درسی را با خیال آسوده تر و راحت تر حمل نمایم .

شهری زاد بیان داشت : میانگین معدل بنده 19 و بیست بوده است و پس از اتمام تحصیلات متوسطه در دانشگاه فردوسی مشهد دوران دانشگاهی خود را سپری کرده ام.

اردشیر ارباب زهی بخشدار بخش قرقری گفت: با کش کتاب های تحصیلی خود را بسته وبه مدرسه می رفتم ؛ کیف مدرسه در دوران تحصیلی ما به سختی خریداری می شد و دانش آموزان به این روش بیشتر عادت کرده بودند.

وی با بیان اینکه تا کنون در دوران تحصیلی مردود نشده است گفت : میانگین معدل من همواره هفده بوده است.

 

مشکلات تحصیلی زیاد بود

 

نظر یونس بارانی مدیر جمعیت هلال احمر شهرستان هیرمند بیان داشت: در دوران تحصیلی هیچگاه کیف نخریده و بدون کیف به مدرسه رفته ام .

وی افزود : وضعیت خانواده ها در دوران تحصیلی آن زمان زیاد مساعد نبود و اکثر کودکان بدون کیف به مدارس رجوع می کردند.

بارانی اظهار داشت : معدل بنده بیش از نمره هفده بوده است و تا کنون در هیچ یک از سال های تحصیلی خود مردود نشده ام.

  مهدی پودینه شهردار جوان شهر دست محمد به خبرنگار ما گفت : گرچه آغاز تحصیلی ما در شهرستان زابل بود اما بنده از ابتدا کتاب به دست به مدرسه رفتم و در سال های بعدی توانستم صاحب یک کیف شوم.

وی افزود :میانگین معدل بنده در دوران تحصیلی 15 به بالا بود است، اگر چه مشکلات تحصیلی زیادی پیش روی ما بود اما هیچ وقت مردود نشدم.

 

 انتهای پیام/

 

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی