زندگی نامه شکارچی تانک سیستانی+ عکس

زندگی نامه شکارچی تانک سیستانی+ عکس

۰۳ مهر, ۱۳۹۶ /  189     

  با آغاز جنگ تحمیلی، خیل عظیمی از جوانان ، پدران، نوجوانان و حتی بانوان سراسر ایران بسیج شدند تا از مرزهای ایران اسلامی در برابر دشمن بعثی دفاع...

 با آغاز جنگ تحمیلی، خیل عظیمی از جوانان ، پدران، نوجوانان و حتی بانوان سراسر ایران بسیج شدند تا از مرزهای ایران اسلامی در برابر دشمن بعثی دفاع کنند، که پس از هشت سال ثمره این رشادت ها با پیروزی رزمندگان اسلام به اتمام رسید.

شهرستان مرزی هیرمند نیز یکی از شهرهای مرزی در استان سیستان و بلوچستان است که با توجه به حس میهن دوستی مردمان این دیار ، بسیاری از جوانان عازم جبهه های دفاع مقدس شذدند که از جمله شاخصترین سرداران بزرگ را می توان به سردار میرحسینی ، عالی ، سارانی و هزاران شهید دیگر عنوان کرد.

شهید صفر سارانی یکی از رزمندگان بزرگ در جبهه دفاع مقدس است که رشادت ها و جانفشانی های این رزمنده باعث شده است تا او را به شکارچی تانک معروف سازند.

شهید صفر سارانی در سال 1323 در روستای جهان آباد سفلی شهرستان هیرمند چشم به جهان گشود،پدر این شهید بزرگوار از معتمدین و ریش سفیدان روستای جهان آباد به شمار می رفت.

صفر در سال 1344 عازم خدمت سربازی می شود و پس از پایان در سال 1346 از دواج می کند که حاصل این ازدواج هفت فرزند است.

شهید صفر سارانی برای دفاع از آرمان های مقدس نظام اسلامی عضو سپاه پاسداران می گردد و در لشکر 41 ثارالله خدمت می کند و در سنگر های مختلف حضور می یابد،خدمت به مستعضفان را برای خود عبادت می داند و همیشه وقت زیادی را برای خدمت به خلق سپری می کند.

 

 

 

 

محمد سارانی برادر شهید می گوید: شهید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت داوطلبانه در جبهه حق خدمت کرد و پس از دو سال به عنوان بسیج محل معین شد.

وی افزود: شهید بزرگوار هرگاه که از جبهه برای دیدن خانواده خویش بر می گشت ضمن دعوت مردم به تقوی الهی کمک های مردمی آنها را برای رزمندگان جمع آوری می کرد.

حمید رضا تامی نیا از دوستان شهید گفت: شهید همیشه با صورت خندان و آغوش باز به سوی مردم می آمد و همیشه در سنگر با نمادی از شجاعت و غیرت حضور می یافت.

سارانی همسر شهید می گوید: آن شهید بزرگوار هر 45 روز که از جبهه  نزد خانواده باز می گشت نماز جماعت را ترک نمی کرد و هیچ گاه به تنهایی غذا نمی خورد.

حمید سارانی فرزند شهید بیان داشت: شهید همیشه در عملیت های مختلف به صورت داوطلبانه حضور داشت و در اکثر اوقات از نفرات اول در این زمینه بود.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی