تامین هزینه دارو و تحصیل فرزندان بزرگترین آرزوی خانواده زابلی

تامین هزینه دارو و تحصیل فرزندان بزرگترین آرزوی خانواده زابلی

۰۳ مهر, ۱۳۹۶ /  165     

؛ واژه فقر در سیستان به هیچ عنوان ناآشنا نیست چرا که در هر محله ای می توان به راحتی خانواده فقیری را پیدا کرد و این موضوع در روستاها به شدت بیداد می...

؛ واژه فقر در سیستان به هیچ عنوان ناآشنا نیست چرا که در هر محله ای می توان به راحتی خانواده فقیری را پیدا کرد و این موضوع در روستاها به شدت بیداد می کند.

به جرات و بدون تردید می توان گفت بیش از نیمی از مردم روستاهای زابل در فقر کامل به سر می برند به طوری که کمتر کسی را در این نقاط می توان دید که از شغل و یا حرفه ای برخوردار باشد.

آلودگی شهر زابل آنچنان زیاد است که به سختی می توان خانواده ای که در آن فردی به بیماری مزمن مبتلا نباشد را یافت و این موضوع خود به تنهایی می تواند سبب افزایش هزینه های زندگی شود.

یارانه تنها درآمد بسیاری از خانواده های زابلی است و خانواده های خوش شانستر از مستمری اندک کمیته امداد و یا بهزیستی بهره مند هستند.

متاسفانه تعداد افراد فاقد شناسنامه که حتی از داشتن یارانه هم محروم هستند در سیستان کم نیست و فقر مضاعف را می توان در این خانواده ها بیش از دیگران مشاهده کرد.

تامین داروی فرزند رنجی بزرگ بر دوش خانواده

مدیر مرکز نیکوکاری ام المومنین خدیجه کبری عنوان کرد: خانواده چهار نفره ای که سرپرست خانوار ۵۷ ساله و از کار افتاده است در شهرستان زابل زندگی می کند.

گزمه به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: سرپرست خانواده در گذشته کارگری می کرد اما در حال حاضر به دلیل ساییدگی زانو، ناراحتی معده و مشکل ریوی باید در بیمارستان بستری می شد اما به علت فقر و داشتن پسر بچه معلول ۱۳ ساله که فقط با پدر انس دارد نتوانسته بستری شود.

وی افزود: پسر این خانواده در هر روز تعداد سه تا هفت عدد آمپول دیازپام تزریق می کند و داروهایی از قبیل باکلوفن ۱۰ روزی ۳ عدد، تریفن ۲ سه تا صبح ۳ تا شب، کلونازپام و تعدادی قرص دیگر را باید هر روز مصرف کند بنابراین اعضای خانواده حتی حاضر به گرسنه خوابیدن هستند ولی داروی پسر خانواده تامین شود.

گزمه با عنوان اینکه مادر خانواده از بیماری دیابت رنج می‌برد، بیان کرد: این خانواده یک دختر ۱۷ ساله محصل هم دارد که به علت نداشتن نوشت افزار و هزینه تحصیل می خواهد ترک تحصیل کند.

تامین هزینه پوشک و دارو فرزند معلول بزگترین خواسته خانواده

مسئول مرکز نیکوکاری ام المومنین خدیجه کبری اظهار کرد: مهمترین خواسته این خانواده تامین هزینه دارو و پوشک فرزند معلول و هزینه تحصیل دختر دبیرستانی آنها است .

گزمه تاکید کرد: تنها درآمد این خانواده یارانه و مبلغ ۵۳ هزار تومان مستمری بهزیستی می باشد.

وی اضافه کرد: افراد برای کمک به این خانواده می توانند مبالغ اهدایی خودد را به شماره کارت بانک صادرات به نام مرکز نیکوکاری و فرهنگی حضرت ام المومنین خدیجه کبری (سلام الله علیها ) ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۰۲۰۵۹ و یا به شماره حساب شبا IR۲۸۰۱۹۰۰۰۰۰۰۰۱۰۸۳۵۱۰۷۱۰۰۵ واریز کنند.

انتهای پیام

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی