امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین واجبات اسلام است/ تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن دین و ترویج فساد

امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین واجبات اسلام است/ تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن دین و ترویج فساد

۰۳ مهر, ۱۳۹۶ /  160     

؛ ابراز کرد امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم ترین واجبات توصیه شده از جانب پروردگار هستی بخش است به طوری که چندین آیه به توصیه در این خصوص...

؛ ابراز کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم ترین واجبات توصیه شده از جانب پروردگار هستی بخش است به طوری که چندین آیه به توصیه در این خصوص اختصاص یافته است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر نوعی جهاد است و در این راستا پیامبر اکرم پس از بازگشت از جنگ فرمودند که شما را با جهاد جدیدتری که همان جهاد با نفس و مبارزه با شیطان است آشنا می کنم که در حقیقت این جهاد در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر می گنجد.

مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام تمامی علمای شیعه و اهل سنت نسبت به ترویج آن توصیه اکید دارند.

وی تصریح کرد: یکی از شاخصه های یک حکومت اسلامی موفق امر به معروف و نهی از منکر است که در این راستا انتظار می رود ادارات و سازمان های قوی و مستحکمی ایجاد شود تا کار امر به معروف و نهی از منکر و ترویج آن را در جامعه برعهده داشته باشد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون ادامه داد: یکی از شاخصه های امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مسئله حجاب با ایجاد فرهنگ مناسب و غنی است تا مردم با اشتیاق کامل آن را انجام دهند.

وی با بیان اینکه از طریق ایجاد فرهنگ صحیح در جامعه اسلامی می توان امر به معروف و نهی از منکر را نهادینه کرد، خاطرنشان کرد: نقشه های شوم استکبار جهانی را می توان از طریق نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر نابود کرد.

امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: متاسفانه موانع زیادی در مقابل این فریضه الهی وجود دارد به طوری که اینترنت، ماهواره و فضای مجازی علیرغم داشتن مزایایی، سبب تشویق مردم به گناه و دوری آن ها از خدا و امر به معروف و نهی از منکر شده است.

وی در پایان گفت: کفار و دشمنان اسلام با نفوذ در تلگرام و سایر تکنولوژی های مجازی سبب نابودی بسیاری از فرهنگ های ناب شده اند که در این راستا باید فرزندان خود را با بعد خوب تکنولوژی ها آشنا کرد و دین و دیانت خود را رشد داد.

انتهای پیام

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی