تلاش بی ثمر اوسط هاشمی برای تصاحب کرسی استانداری کرمانشاه/ هاشمی همچنان به فکر ماندن در سیستان و بلوچستان است

تلاش بی ثمر اوسط هاشمی برای تصاحب کرسی استانداری کرمانشاه/ هاشمی همچنان به فکر ماندن در سیستان و بلوچستان است

۰۳ مهر, ۱۳۹۶ /  128     

، در حالی کارشناسان و آگاهان سیاسی کرمانشاه از تلاش علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان برای سکانداری استانداری آن استان خبر می دادند که...

، در حالی کارشناسان و آگاهان سیاسی کرمانشاه از تلاش علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان برای سکانداری استانداری آن استان خبر می دادند که جلسه امروز هیئت دولت "بازوند" را برای این سمت انتخاب کرد.

در همین خصوص سیدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی برگزار شد، گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسئولیت استانداری‌های آذربایجان‌شرقی، ایلام، تهران، کرمانشاه و گیلان معرفی و با تصویب هیئت وزیران برای این مسئولیت انتخاب شدند.

وی افزود:‌ بر این اساس، مجید خدابخش به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام، محمدحسین مقیمی به عنوان استاندار تهران، هوشنگ بازوند به عنوان استاندار کرمانشاه و مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان تعیین شدند.

 آنچه پر واضح است بازماندن علی اوسط هاشمی از قطار استانداری مسیر سیستان و بلوچستان به مقصد کرمانشاه به دلیل مخالفت های چهره های شاخص استان زادگاهش از عملکرد سیاسی جهت دار او بوده است.

با این وجود با مشخص شدن "بازوند" به عنوان استاندار کرمانشاه شائبه انتصاب اوسط هاشمی به عنوان استاندار کردستان در محافل سیاسی قوت بیشتری گرفته است اما آگاهان سیاسی کردستان معتقدند وی در مقابل "علیرضا آشناگر" سرپرست فعلی استانداری کردستان و "جلال جلالی زاده" نماینده سنندج در مجلس ششم هیچگونه شانسی نخواهد داشت.

در دولت اول روحانی نیز علی اوسط هاشمی سیاستمدار کهنه کار اصلاح طلب بسیار تلاش کرد تا کرسی استانداری زاگاهش یعنی کرمانشاه را به دست گیرد اما مخالفت های گسترده احزاب این استان غربی باعث شد تا وی در این مسیر ناکام بماند، به نظر می رسد عقبه سیاسی و فعالیت های جهت دار وی در دوران اصلاحات و انتخابات سال 88 باعث شده تا سیاسیون کرمانشاه همواره روی گزینه ای به غیر از علی اوسط هاشمی فکر کنند.

با این وجود با مخالفت های صورت گرفته نمایندگان سیستان و بلوچستان برای ادامه ماموریت وی در جنوب شرق به نظر میرسد با شانس کم او برای استانداری کردستان  هاشمی نتواند در دولت دوازدهم  به عنوان استاندار ایفای نقش کند.

پیشتر نیز کانال تلگرامی عصرهامون از مخالفت های گسترده سیاسیون استان های کرمانشاه، کردستان و سیستان و بلوچستان برای سپردن پست استانداری این استان های حساس به علی اوسط هاشمی خبر داده بود.

انتهای پیام//

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی