"عذرا سرگزی مقدم" شهیده حجاب/ دل پُرخون خانواده از بی مهری مسئولین


۰۳ مهر, ۱۳۹۶ /  82     

در حالی عذرا سرگزی مقدم معلم فداکار روستای هاشم آباد سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان در راه بازگشت از مدرسه به شهادت رسید که بنیاد شهید موضوع شهادت...

در حالی عذرا سرگزی مقدم معلم فداکار روستای هاشم آباد سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان در راه بازگشت از مدرسه به شهادت رسید که بنیاد شهید موضوع شهادت وی را منتفی دانسته است.

 به گزارش

عصرهامون

، 29 آذرماه سال 90 و در حالی دومین ماه سال تحصیلی در حال پایان بود که عذرا سرگزی مقدم معلم فداکار روستای هاشم آباد سرباز در حال بازگشت از مدرسه به خانه بود، عذار هیچگاه نمی دانست ساعت شوم 16 قرار است چه اتفاقی برای او بیفتد.

در میان راه اما دو انسان حیوان صفت نقشه ای شوم برای این معلم کشیده بود، ثانیه به سرعت می گذشت، زنی مسن که عذار در خانه او زندگی می کرد از تاخیر عذار نگران شده بود به همین دلیل به علما اطلاع می دهد.

همه روستا بسیج می شوند تا ردی از این معلم پیدا کنند، ساعتی بعد آنها با جنازه بی جان این دختر جوان روبرو می شوند.

کبری فرهاد ملاشاهی در این خصوص به عصرهامون می گوید: دخترم 10 سال بدون حق و حقوق در بلوچستان خدمت کرد، او شده بود مادر بچه های یتیم راسک هر بار که به زاهدان برای دیدن ما می آمد اول به بازار می رفت و برای کودکان یتیم آنجا خرید می کرد به طوری که روزی که به شهادت رسید مردمان راسک تا 40 روز برایش روزه گرفتند می گفتند بچه هایمان یتیم شدند؛ مردم راسک مردمان مهربانی هستند.

می گوید: از سال 82 تا 90 حق التدریس بود و تازه سه ماه بود که حکم رسمی شدنش آمده بود. 

وی ادامه می دهد: عذرا عاشق فاطمه زهرا(س) بود، ملعون های عامل این جنایت در دادگاه گفتند که تا لحظه مرگش مدام یا زهرا(س) می گفت.

وی ضمن گله از مسئولین قبلی آموزش و پرورش گفت: اطلاع رسانی نادرست درباره نحوه مرگ عذرا سبب شد تا نامش در بین شهدای بنیاد شهید ذکر نشود و تنها در روزنامه ها شهید خوانده شود.

وی با بیان اینکه با گذشت 5 سال همچنان پیگیر حق عذرا هستیم، ادامه داد: برای اولین بار بود که بعد از سال ها آقای نخعی مدیر کل جدید آموزش و پرورش مادر را به چند مراسم دعوت کرد و از وی تجلیل نمود که قصد داریم دیداری با وی داشته باشیم .

در همین خصوص مرادی مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش نیز به عصرهامون گفت: پیگیری لازم در این خصوص انجام شده است، با توجه به اینکه خانم سرگزی مقدم در حال بازگشت از مدرسه و خدمت بوده است می باست به عنوان شهید اعلام می شد اما به دلیل سهل انگاری شواری تامین این اتفاق رخ نداده است.

وی در ادامه افزود:  از بنیاد شهید نیز گله مند هستیم زیرا در این خصوص کوتاهی کردند آنها باید این بانوی عفیف را به عنوان شهیده اعلام می کردند تا داغ دل این خانواده تسکین می یافت.

شنیده عصرهامون حکایت از این دارد که بنیاد شهید استان سیستان و بلوچستان پرونده این معلم را مختومه اعلام کرده است.

 

انتهای پیام//

 

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی