بروجردي: هدف اين سفر توسعه مناسبات فرهنگي ميان دو كشور است

بروجردي: هدف اين سفر توسعه مناسبات فرهنگي ميان دو كشور است

۰۴ مهر, ۱۳۹۶ /  185     

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل ازروابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردي درباره سفر به كشور بلغارستان و ديدار با مسئولان...

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل ازروابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردي درباره سفر به كشور بلغارستان و ديدار با مسئولان فرهنگي اين كشور گفت: از آنجا كه مردم بلغارستان خود را هم ريشه و نژاد مردم ايران و به‌ويژه خطه خراسان مي دانند، هدف از اين سفر توسعه مناسبات فرهنگي بين دو كشور است.

او در تشريح برنامه هاي اين سفر گفت: در اين سفر كه به دعوت خانم الكساندروا رئيس كتابخانه ملي بلغارستان انجام شده، ديدار و گفت و گوهايي با مشاور فرهنگي رئيس جمهور، وزير فرهنگ و معاون كميسيون فرهنگي مجلس كشور بلغارستان انجام مي شود.

مشاور ئيس جمهور در ادامه به اهداف اين سفر اشاره كرد و افزود: تلاش داريم در اين سفر با ملاقات‌ها و بازديدها و امضاي تفاهم نامه در حوزه تبادل منابع ديجيتال كتب، منابع خطي و اسناد دو كشور، ارتباطات كتابخانه اي، اسنادي و در نتيجه فهم و تبادلات فرهنگي يكديگر را افزايش دهيم.

گفتني است بروجردي در اين سفر رئيس دانشگاه صوفيه، رئيس فرهنگستان علوم بلغارستان و رئيس دانشگاه كتابداري و فن آوري اطلاعات بلغارستان ديدار مي كند.

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی