بیطار به وسعت سلامت یک جامعه

بیطار به وسعت سلامت یک جامعه

۰۴ مهر, ۱۳۹۶ /  189     

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،رئیس هیات داوران بخش عکس جشنواره بیطار درآستانه برگزاری جشنواره از این رویداد سینمایی به عنوان بزنگاهی برای طرح موضوعات و...

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،رئیس هیات داوران بخش عکس جشنواره «بیطار» درآستانه برگزاری جشنواره از این رویداد سینمایی به عنوان بزنگاهی برای طرح موضوعات و مضامین مهم مرتبط با سلامت جامعه از دریچه فیلم و عکس عنوان کرد و افزود: بی‌شک برای رسیدن به جامعه‌ای سالم و تندرست آگاهی شرط اول است و جشنواره «بیطار» تلاش می‌کند نگاه جامعه فهیم ایران را از طریق رسانه قدرتمند عکس و فیلم به این مهم معطوف نماید.

وی ادامه داد: در طول سه دهه گذشته تا به امروز به منظور قوام بخشیدن به فرهنگ و ویژگی‌های فرهنگی جامعه ایران جشنواره‌های بسیاری در گوشه و کنار این مرز و بوم طراحی و برگزار گردیده است و هر کدام از این جشنواره‌ها تلاش نموده تا با فرهنگ‌سازی توجه مردم و مسئولان مربوطه را به اهمیت موضوع مطروحه جلب نمایند تا از طریق رسانه قدرتمند هنر بتوانند بر اهداف خود نایل شوند.

رئیس هیات داروان بخش عکس جشنواره «بیطار» خاطرنشان ساخت: چندی قبل سازمان دامپزشکی کشور خبر از برگزاری اولین جشنواره عکس و فیلم «بیطار» داد و فراخوان نخستین جشنواره تخصصی خود را به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان و پرداختن به نقش دامپزشکی در زندگی فردی و اجتماعی و ارتقاي سطح بینش و نگرش جامعه نسبت به اهمیت حوزه دامپزشکی و اثرات بی‌بدیل آن در سلامت یک جامعه فهیم اعلام نمود.

به گفته وی در اهداف نه گانه این جشنواره به افزایش سطح اگاهی جامعه نسبت به اهمیت و تاثیرگذاری دام و فرآورده‌های دامی در ارتقاي سطح سلامت عمومی اشاره و تاکید شده است: در این گفته جای بسیار تعمق وجود دارد که جامعه امروز ما چقدر نسبت به تغذیه خود توجه و دقت نظر دارد؟ و از اهمیت آن باخبر است.

کریمی صارمی اظهار داشت: شاید همگان ندانند که دامپزشکان در جامعه چه نقش بزرگ و حیاتی را به عهده دارند. نقشی به وسعت سلامت یک جامعه. ملتی که باید تندرست و شاد باشد و با داشتن تغذیه‌ای سالم در عرصه‌های مختلف سازندگی کشور خود نهایت تلاش را نماید تا همواره به اوج شکوفایی و سربلندی نايل شود.

وی خاطرنشان ساخت: این جشنواره تلاش نمود تا به جامعه خود آگاهی دهد و ضمن فرهنگ‌سازی در جوامع کوچک روستایی و آگاهی بخشی به اهمیت بهداشت دامی و ذبح درست و صنعتی و دوری جستن از شیوه‌های سنتی و غلط پیشین راهگشای نگاهی نو به سلامت جامعه باشد.

این هنرمند و عکاس پیشکسوت کشور معتقد است حضور حیات‌بخش دامپزشکان در اقصا نقاط ایران قابل تقدیر و ستایش است. این حضور حیاتی از نقطه صفر مرزی آغاز و در سراسر شهرهای ایران گسترش می‌یابد و به جرات می‌توان گفت شریان حیاتی و سلامت یک ملت در گرو نگاه تخصصی و مسئولیت‌پذیر جامعه دامپزشکی آن کشور است. در این رابطه می‌توان به درمان و واکسیناسیون حیوانات/ مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان/ بازرسی بهداشتی دامپزشکی/ قرنطینه دامپزشکی/ بهداشت و رفاه حیوان اشاره نمود.

کریمی صارمی گفت: بی‌شک برای رسیدن به جامعه‌ای سالم و تندرست آگاهی شرط اول است و جشنواره بیطار تلاش می‌کند نگاه جامعه فهیم ایران را از طریق رسانه قدرتمند عکس و فیلم به این مهم معطوف نماید.

نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس «بیطار» با همکاری سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان سینمایی حوزه هنری و فرهنگسرای شفق از 14 تا 17 مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی