نمایش دو فیلم مستند «فصل هرس» و «A157» در جشنواره «کمبریج» انگلستان

نمایش دو فیلم مستند «فصل هرس» و «A157» در جشنواره «کمبریج» انگلستان

۰۵ مهر, ۱۳۹۶ /  183     

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، فیلم های مستند فصل هرس به کارگردانی لقمان خالدی و A157 به کارگردانی بهروز...

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، فیلم‌های مستند «فصل هرس» به کارگردانی لقمان خالدی و «A157» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور از تولیدات «مرکز مستند سوره» وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری، در سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کمبریج» انگلستان به نمایش درخواهند آمد.

مستند «A157» در روزهای 29 و 30 مهرماه و مستند «فصل هرس» در روزهای 2 و 4 آبان ماه و برای کسب جایزه بهترین فیلم مستند از نگاه تماشاگران، در این جشنواره اکران خواهند شد.

مستند «A157» تاکنون جوایز بسیاری را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، مقاومت، سینما حقیقت و … کسب نموده و جایزه اصلی جشنواره‌بین‌المللی فیلم «Zeichen der Nach» آلمان ، جایزه فیلم منتخب از نگاه تماشاگران جشنواره «Chambéry» فرانسه، جایزه بهترین مستند جشنواره «واچ داکز» لهستان و جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم «سینیه دو نویی» فرانسه را نیز از آن خود کرده است.

مستند «فصل هرس» نیز تاکنون عناوینی چون نشان فیروزه بهترین مستند بلند و بهترین کارگردانی مستند بلند و بهترین تدوین نهمین جشنواره «سینماحقیقت»، تندیس بهترین فیلم هنروتجربه، نامزدی سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و تندیس بهترین مستند جشن دنیای تصویر را از آن خود کرده است.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کمبریج» 27 مهر الی 4 آبان در شهر کمبریج کشور انگلستان برگزار خواهد شد.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی