کشف 4 جسد در زیرزمین پلاسکو/ اجساد کشف شده در نزدیکی موتورخانه کشف شدند نه موتورخانه!/ واکنش عمومی به کشف چند پیکر در موتورخانه/ 3 تناقض جدی در سخنان مسئولان

کشف 4 جسد در زیرزمین پلاسکو/ اجساد کشف شده در نزدیکی موتورخانه کشف شدند نه موتورخانه!/ واکنش عمومی به کشف چند پیکر در موتورخانه/ 3 تناقض جدی در سخنان مسئولان

۰۴ بهمن, ۱۳۹۵ /  469     

مهم ترین اتفاق روز چهارم را تکذیب دستیابی امدادگران به موتورخانه ساختمان باید دانست. موتورخانه ای که گفته می شد چند نفر در آن محبوس هستند، بعد گفتند...

مهم ترین اتفاق روز چهارم را تکذیب دستیابی امدادگران به موتورخانه ساختمان باید دانست. موتورخانه ای که گفته می شد چند نفر در آن محبوس هستند، بعد گفتند به آن رسیده اند اما خالی بوده و سپس اعلام کرده اند به آن نرسیده بودیم. موتورخانه ای که در نخستین ساعات بامداد امروز اجسادی در آن یا مجاورتش کشف شد!

پنج روز؛ سخت است اما باورکنید روزشمار حادثه پلاسکو به عدد پنج رسیده اما هنوز اطلاعاتمان درباره جان باختکان و شمارشان بسیار اندک است. حادثه ای شوم که امیدواریم مسئولان را تکان داده باشد تا فکری به حال امثال پلاسکو کنند و مانع از تکرار چنین حوادثی در آینده شوند.

به گزارش «تابناک»، امدادرسانی و آواربرداری روز چهارم، به رغم آنکه سرعت خوبی داشت، اما به کشف پیکر مفقودشدگان این حادثه منجر نشد. این در حالی است که مهم ترین اتفاق روز چهارم را  تکذیب دستیابی امدادگران به موتورخانه ساختمان باید دانست. موتورخانه ای که گفته می شد چند نفر در آن محبوس هستند، بعد گفتند به آن رسیده اند اما خالی بوده و سپس اعلام کرده اند به آن نرسیده ایم؛ به زیرزمین دیگری رسیده بودیم!

آخرین وضعیت حادثه ریزش پلاسکو در محل ستاد مدیریت بحرانبا حضورعلیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مسعود قادی پاشا رئیس پزشکی قانونی استان تهران، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و سخنگوی حادثه پلاسکو، محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی، عابد ملکی شهردار منطقه 12، عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی شهر تهران جنب ساختمان پلاسکو در حال برگزاری است.

تلاش برای یافتن اسناد و مدارک کسبه در میان نخاله های ساختمان

عملیات واکاوی این نخاله‌ها در منطقه ۱۲ به منظور یافتن اسناد و مدارک کسبه ادامه دارد تا در صورت سالم بودن این اسناد و مدارک، به کسبه بازگردانده شود.

به گزارش ایسنا، با گذشت حدود ۱۰۰ ساعت از وقوع حادثه پلاسکو عملیات آواربرداری همچنان ادامه داشته و در حال حاضر بیشتر تمرکز در بخش غربی پلاسکو متوجه است. از ساعات اولیه تاکنون حدود ۶۵۰ کامیون، ۸۰۰۰ تن مصالح و نخاله‌ها را به منطقه ۱۲ و زمینی به وسعت ۸ هکتار منتقل کرده‌ایم.

۵۰۰ نیروی شهرداری و پلیس تلاش می‌کنند عملیات آواربرداری را انجام دهند. در حال حاضر در خیابان‌های فردوسی و جمهوری مسیرها برای تردد مردم بازگشایی شده است. نیروهای انتظامی تلاش می‌کنند این مسیرها را برای خودروها نیز تا ساعات آینده بگشایند.

طبق دستور قضایی ابلاغ شده به پزشکی قانونی این سازمان تنها مجاز به پذیرش خانواده های متوفیان حادثه پلاسکو در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی کهریزک است.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، بر اساس دستور قضایی ابلاغ شده، سازمان پزشکی قانونی کشور به غیر از خانواده های متوفیان از حضور سایر افراد تحت هر عنوان و سمت در محل پزشکی قانونی جلوگیری می‌کند.

ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کشور در مورد آخرین وضعیت آوار برداری و امداد رسانی گفت: پیش‌بینی زمان اتمام آواربرداری سخت است اما در حال حاضر عملیات آواربرداری به شدت در حال انجام است به طوری که ضلع شرقی به جنوبی ساختمان پلاسکو به هم وصل شده و به نقطه صفر رسیده‌ایم. در بامداد امروز به پیکر 4 تن از هموطنان رسیدیم که در زیر آوار مانده بودند دست و پاهایشان بیرون بود اما به دلیل جراحات وارده و حتی سوختگی جان خود را از دست داده بودند.

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی