ترامپ مدعی شد: قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست

ترامپ مدعی شد: قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست

۱۰ بهمن, ۱۳۹۵ /  306     

مقامات آمریکا بلافاصله محدودیت‌ مهاجرت را اجرایی کردند به طوریکه مسافران کشورهای مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا در فرودگاه‌ها بازداشت شدند؛

ترامپ مدعی شد: قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست

رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از فرمان اجرایی که مهاجرت به آمریکا را محدود می‌کند، اظهار داشت: این فرمان به معنای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا نیست و این فرمان عملکرد خوبی داشته است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: این فرمان به منزله ممنوعیت ورود مسلمانان نیست.

وی با دفاع از فرمانش گفت: عملکرد خوب آن را در فرودگاه‌ها و در اماکن دیگر شاهد بوده‌ایم.

ترامپ روز جمعه فرمان اجرایی را صادر کرد که برای چهار ماه ورود پناهجویان به آمریکا را محدود کرده و موقتا مانع از اقامت مسافران هفت کشور خاورمیانه از جمله ایران در این کشور می‌شود.

ترامپ افزود، این گام که در راستای عمل فوری و جدی به وعده انتخاباتی‌اش است از آمریکایی‌ها در برابر تروریسم حمایت خواهد کرد!

ترامپ تاکید کرد که فرمانش مربوط به مسلمانان نمی‌شود اما ممنوعیت‌های مربوط به این قانون با سخت‌گیری شدید اعمال خواهد شد و بررسی پیشینه متقاضیان ورود به آمریکا که به گفته او پیشتر انجام نمی‌شده، “باجدیت” انجام خواهد شد.

روز شنبه مقامات آمریکا بلافاصله این محدودیت‌ها را اجرایی کردند به طوریکه مسافران کشورهای مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا در فرودگاه‌ها بازداشت شدند؛ این اقدامی است که با اعتراض گسترده در داخل آمریکا و خارج آن روبه‌رو شد.

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی