اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزایش نمی‌یابد

اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزایش نمی‌یابد

۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶ /  274     

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید اینکه خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید افزایش اجاره‌بهایی نخواهند داشت، گفت: براساس مصوبه...

مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر با اعلام این مطلب از برنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای ارتقاء سطح کیفی خوابگاه‌ها خبر داد و افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمرکز وزارت علوم برای سال جاری این است که خوابگاه‌های رتبه‌های 3 و 4 را به رتبه‌های پایین‌تر ارتقاء دهد و مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان نیز در این زمینه تصویب و تا پایان سال جاری رونقی در بخش نوسازی و کیفی‌سازی خوابگاه‌ها اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر حدود 200 خوابگاه با رتبه‌های 3 و 4 در وزارت علوم وجود دارد و در نظر داریم با کمک دانشگاه‌ها تمامی این خوابگاه‌ها تا پایان سال جاری به رتبه‌های پایین‌تر ارتقاء پیدا کنند. همچنین 64 خوابگاه رتبه 5 در این دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم وجود داشت که تمامی این خوابگاه‌ها در سال 95 ارتقاء پیدا کردند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه اجاره‌بهای خوابگاه‌های زیر نظر این وزارتخانه در سال جاری افزایش پیدا نخواهد کرد،گفت: براساس مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان و با توجه به ارتقاء رتبه‌بندی خوابگاه‌ها، اجاره‌بها برای سال جاری افزایشی نخواهد داشت و در حال حاضر میزان اجاره‌بهای پرداختی از سوی دانشجویان بسته به نوع خوابگاه در دانشگاه بین حدود 170 تا 250 هزار تومان در ترم است و برای اولین بار امسال هیچ افزایش بهایی در حوزه خوابگاه‌ها نخواهیم داشت.

مهندس یزدان‌مهر در پایان خاطرنشان کرد: اجاره‌بهای خوابگاه‌ها در سال 92 و 93، 20 درصد، سال 94 متناسب با تورم 14.2 درصد افزایش یافت و سال 95 نیز براساس رتبه‌بندی خوابگاه‌ها و عادلانه‌سازی پرداخت‌ها هیچ افزایش بهایی در خوابگاه‌های سطح 4 و 5 اتفاق نیفتاد اما خوابگاه‌های سطح 3، 10 درصد و سطح 1 و 2، 15 درصد افزایش اجاره بها داشتند.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی