ترکیه، کردستان عراق را تهدید کرد

ترکیه، کردستان عراق را تهدید کرد

۲۵ خرداد, ۱۳۹۶ /  38     

به گزارش آناج به نقل از فارس،  ابراهیم کالین سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره برگزاری همه پرسی در کردستان عراق و...

به گزارش آناج به نقل از فارس، «ابراهیم کالین» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق و واکنش ترکیه به این مسأله گفت: ترکیه در صورت برگزاری همه‌پرسی جدایی از عراق در کردستان عراق، فورا مرزهای خود را به روی کردهای عراق نخواهد بست؛ بلکه در ابتدا با انها مذاکره می‌کند.

به نوشته وبگاه خبری «خبر» وابسته به کردهای سوریه، ابراهیم کالین ادامه داد: ترکیه با مسئولان دولت بغداد و اقلیم کردستان درباره عقب‌نشینی از تصمیم برگزاری همه‌پرسی مذاکره خواهد کرد.

وی افزود: ترکیه روابط خوبی با دولت اقلیم کردستان دارد و تمام تلاش خود را برای عقب‌نشینی مسئولان اقلیم از برگزاری همه‌پرسی انجام خواهد داد و اعتقاد دارد که این گام خسارت بار و غیر ضروری است و زیان آن بیش از نفعش است.

هفته پیش احزاب سیاسی کرد عراق به جز «گوران» و «کومل» با اجرای همه پرسی استقلال منطقه کردستان در ۲۵ ماه سپتامبر آینده (سوم مهر) موافقت کردند.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی