حفر چاه یک میلیارد و۵۰۰میلیون ریال هزینه نیاز دارد/ امام جمعه دلگان: مسئولان با مدیریت و تدبیر معضل قطعی آب را برطرف کنند

حفر چاه یک میلیارد و۵۰۰میلیون ریال هزینه نیاز دارد/ امام جمعه دلگان: مسئولان با مدیریت و تدبیر معضل قطعی آب را برطرف کنند

۲۵ خرداد, ۱۳۹۶ /  38     

برخی از روستاهای شهرستان دلگان از دو هفته قبل از آب آشامیدنی محروم هستند این در حالی است که به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان برای حفر چاه...

برخی از روستاهای شهرستان دلگان از دو هفته قبل از آب آشامیدنی محروم هستند این در حالی است که به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان برای حفر چاه و تامین آب آشامیدنی برخی از این این روستاها یک میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش

عصرهامون

، محمد بامری رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان در خصوص معضل کمبود آب روستاهای این شهرستان در روزهای اخیر به

دلگان پرس

گفته است آب لوله کشی روستاهای چاه محمد، دو راهی هودیان، کهنک لدی، و حسین آباد لدی از یک موتور پمپ که در مجتمع روستای کهنک لدی است، تامین می شود.

به اعتقاد این مسئول کابل برق و دستگاه موتورپمپ در شهریور ماه گذشته تعویض شده و از تاریخ تعویض هیچ گونه مراجع کننده ای در خصوص قطعی و یا کمبود آب از این روستاها نداشته ایم.

مجید رخشانی دهیار روستای چاه محمد دلگان پیش تر در خصوص قطعی آب در این منطقه به

دلگان پرس

گفته بود از سال 82 روستاهای چاه محمد، دو راهی هودیان، کهنک لدی، و حسین آباد لدی دلگان به صورت مجتمعی لوله کشی شده و متاسفانه آب لوله کشی آمده ولی مدیریت درست نمی شود لذا مردم روستا همیشه با کمبود آب مواجه اند.

دهیار روستای چاه محمد دلگان معتقد است بار ها شده که یک هفته مردم این منطقه آب آشامیدنی نداشته اند و با پیگیری هایی که با اداره آب و فاضلاب، بخشداری و فرمانداری کرده ایم پس از یک هفته بی آبی روزی 30 دقیقه آب وصل شده است.

مجید رخشانی معتقد است عدم مدیریت صحیح موجب کمبود و قطعی آب در این روستاها شده است.

به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان موتورپمپ تامین آب این روستاها مدل 470 کیلو وات است و آب از طریق لوله سیمانی 150 به این روستاها منتقل می شود.

محمد بامری همچنین عنوان کرده که پروژه آب لوله کشی این روستاها از سال 1382 آغاز شده و با جداسازی آب لوله کشی روستاهای سردشت، چاه الوند و نعمت آباد در سال 1387 تکمیل شده است.

این مسئول با بیان اینکه در این روستاها بیش از یک هزار و 300 نفر در حال حاضر اشتراک آب لوله کشی این مجتمع هستند، معتقد است فقط 270 خانوار آن اشتراک قانونی دارند و مابقی افراد به صورت غیرقانونی استفاده می کنند و فاقد کنتور آب هستند.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان به گرمای بی سابقه هوا در این منطقه اشاره کرده و گفته است افرادی بدون توجه به هشدارهای اداره آب و فاضلاب از همین آب لوله کشی برای آبیاری مزارع و باغچه های خانگی خود استفاده می کنند.

محمد بامری معتقد است در این روستاها آب به صورت شیفتی 8 ساعته است و در صورتی که مردم به هشدارهای این اداره در خصوص مصرف بهینه آب توجه نکنند، معضلات و قطعی های آب در این منطقه رخ خواهد داد.

این مسئول در خصوص قطعی چند روزه آب در روستاهای علی آباد کلانظهور و اسلام آباد و بخشی از روستاهای چاه خدابخش و کلانظهور گفته است موتور پمپ تامین آب این روستاها خراب شده و چاه آب آن هم به دلیل هجوم شن های روان غیرقابل استفاده شده است.

به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان کارگران در حال حفر چاه برای موتور پمپ تامین آب این منطقه هستند و تا 10 روز آینده موتور پمپ نصب و آب لوله کشی روستاهای علی آباد کلانظهور وصل می شود.

 

پیش تر نیری یکی از اهالی علی آباد کلانظهور دلگان به

دلگان پرس

گفته است دو هفته از قطعی آب در این روستا می گذرد و با توجه به گرمای شدید هوا و مصادف شدن با ماه رمضان زندگی مردم دچار مشکلات اساسی شده است.

به گفته نیری، مردم علی آباد کلانظهور دلگان آب آشامیدنی  را از موتور پمپ های کشاورزی و از فاصله یک کیلومتری تهیه می کنند.

محمد بامری رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان معتقد است همچنین برای حفر چاه آب شیرین برای اهالی چاه خدابخش،علی آباد کلانظهور، گزگر و اسلام آباد نیاز به یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه است، که باید از طریق منابع استانی تامین شود.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در خطبه های نماز جمعه این شهر به معضل کمبود آب در روستاهای این منطقه واکنش نشان داده و گفته است در روستاهایی بیش از یک هفته است که آب لوله کشی قطع شده و مردم روزه دار با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند.

به گفته امام جمعه دلگان برخی از مردم در روستاها در خصوص مسائل شرعی هم با معذوراتی مواجه هستند چرا که نبود آّب برای آنها مشکل ساز شده است.

امام جمعه دلگان معتقد است شرایط شایسته نظام اسلامی نیست که نزدیک به چهار دهه از عمر آن می گذرد و مردم با این مشکلات دست و پنجه نرم کنند این منطقه که از سفره های زیر زمینی خوبی برخوردار است و مسئولان با اندکی مدیریت و تدبیر می توانند مشکل آب مردم را برطرف کنند.

انتهای پیام/8306

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی