طراحی ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی جهت اجرای آبیاری تحت فشار/محرومیت زدایی از اهداف نظام است

طراحی ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی جهت اجرای آبیاری تحت فشار/محرومیت زدایی از اهداف نظام است

۲۶ خرداد, ۱۳۹۶ /  34     

مدیر جهاد شکاورزی شهرستان سراوان در نشست صمیمی با معاون برنامه ریزی فرماندار از طراحی 300 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان جهت اجرای سیستم آبیاری...

مدیر جهاد شکاورزی شهرستان سراوان در نشست صمیمی با معاون برنامه ریزی فرماندار از طراحی 300 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان جهت اجرای سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

به گزارش

عصر هامون،

به نقل از

شستون؛

 رئیس اداره جهاد کشاورژی، مدیرمنابع طبیعی، مدیرامور عشایری، رئیستعاون روستایی و  رئیس شبکه دامپزشکی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار سراوان دیدار کردند.

 سید منصور بزرگزاده معاون برنامه ریزی و امور فرمانداری در این دیدار ضمن آرزوی قبولی عبادات در ماه مبارک رمضان، هفته جهاد کشاورزی را تبریک گفت و اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) خدمات رسانی و محرمیت زدایی در مناطق دور دست در حوزه های مختلف آموزش، بآب و برق را از اولویت های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران دانستند.

 

وی در ادامه با بیان عملکرد ادارات زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی علی رغم محدودیت ها و مشکلات اعتباری، از تلاش ها و فعالیت های صورت گرفته در بخش های دولتی و خصوصی در شهرستان قدردانی کرد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری در ادامه سخنانش با بیان اینکه  در سال 1396، استان سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری کشور قرار گرفته است، افزود: مدیریت حفر چاه و ایجاد اشتغال با توجه به خشکسالی های اخیر از وظایف جهاد کشاورزی است و جهت بهره مندی مردم را باید به سمت آبیاری های نوین سوق دهد.

بزرگزاده خاطر نشان کرد: امیدوار است با توجه به قرار گرفتن استان در سال 96 به عنوان مقصد گردگشری کشور، با تأمین اعتبارات منابع آبی که محور اساسی اعتبارات و بودجه کشور  در حوزه جهاد کشاورزی است، بتوان با اجرایی کردن پروژه هایی در این زمینه اشتغال پایدار را در شهرستان شاهد باشیم.

 شیرزاد کمالی مدير جهاد كشاورزي نیز در این دیدار ضمن تبريك هفته جهاد كشاورزي به جهادگران عرصه توليد، به بیان اقدامات این اداره از جمله پيگيري اراضي پايين دست گشت و پروژه ٢٤٠ هكتاري دشت شم سر و پروژه در دست احداث مك سوخته پرداخت.

وی در ادامه به صادرات خرماي رقم ربي ديم در سال ٩٥ به كشورهاي آلمان و تركيه اشاره کرد و افزود:  پيگيري ایجاد مركز جهاد كشاورزي بم پشت و اجراي ٨٦ هكتار سيستم هاي ابياري تحت فشار در سال ٩٥ ، مطالعه و طراحي ٣٠٠ هكتار از اراضي كشاورزي به منظور اجراي سيستم هاي ابياري تحت فشار  از اقدامات این ادراه در سال گذشته بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی سراوان همچنین از بهره برداري ٢ واحد پرورش مرغ گوشتي در سال ٩٥خبر داد و یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی این اداره را تعيين تكليف تعداد زيادي  از اراضي فاقد سند مالكيت و اراضي ماده ٥٦ با همكاري منابع طبيعي بیان کرد.

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی