تفسیر انسان با حضرت علی (ع) معنا می‌یابد

تفسیر انسان با حضرت علی (ع) معنا می‌یابد

۲۶ خرداد, ۱۳۹۶ /  33     

به گزارش آناج به نقل از ایسنا،  حجت الاسلام فروغی در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در دانشگاه تبریز اظهار کرد امشب شب عظیمی است که متعلق به...

به گزارش آناج به نقل از ایسنا، حجت الاسلام فروغی در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در دانشگاه تبریز اظهار کرد: امشب شب عظیمی است که متعلق به شخصیت بزرگ تاریخ توحیدی، حضرت علی (ع) است. تمدن و تاریخ انسان نیز از تاریخ توحیدی شروع شده و مقارن با آن است؛ بنابراین باید به جایگاه خود در تاریخ توحیدی توجه کنیم. 

وی افزود: هوا و هوس و مادیات ما را بی‌محتوا کرده و از توحید دور می‌کند و زندگی که در آن نور آفتاب توحید نتابد، تا ابد زمستان خواهد بود. 

وی با بیان اینکه امیرالمونین آفتاب توحید است، گفت:   در این شب مهمان مردی هستیم که اگر مهر و آفتاب حسن ایشان بر ذره بتابد، عالم را عوض می‌کند. 

فروغی عنوان کرد: انداز‌ه‌ی وجود انسان بسیار وسیع است و توجه به خاکیان و مادیات محدودیت و محرومیت می‌آورد و از این‌رو شادی‌های دروغین و وهم و خیالات انسانی او را از درک حقایق عالم وجود عاجز می‌کند. 

وی با اشاره به این که برای شناخت انسان باید به انسان کامل و معصوم مراجعه کرد، گفت: امیرالمونین شخصیتی است که تفسیر انسان با ایشان معنا می‌یابد. توحید، داستان خدا با انسان و آفرینش به وسیله‌ی شناخت ایشان معنا می یابد. شرح و تفسیر انسان در صورتی که توسط غیر خدا انجام شود، تحریف خواهد شد و نتیجه‌ی مطالعه ی حیات بشری توسط تمدن‌های جدید نتیجه‌ای جز شهوت نداشته است. 

وی افزود: اسلام دین تئوری و عملی است و مطالبی که بیان شده‌اند زمانی ارزش دارند که به عمل درآیند. زندگی علی (ع) تفسیر زندگی یک انسان کامل است؛ به طوری که پیامبر با آن عظمت و جایگاه شیفته ی او بودند و آفرینش به علی (ع) احتیاج داشت. 

وی عنوان کرد: نشست و برخواست انسان باید معنا داشته باشد و تمام همت خود را در راستای پیوند با مدیر مدبری چون خدا که دنیا را با رحمانی خود مدیریت می‌کند، به کار گیریم. 

فروغی خاطرنشان کرد: قهرمان های دروغین برای بشر نسازید؛ چرا که تمام شخصیت‌های واقعی در قرآن آمده است و امروزه دشمنان تلاش می‌کنند محبت را در دل انسان‌ها بکشند. 

وی متذکر شد: در عصر انفجار اطلاعات خود را گم نکرده و ست کم نگیرید. انسان قدرتی فراتر از این‌ها دارد.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی