جمع آوری ۱۰۰ میلیون تومان در آیین سنت حسنه گلریزان درسراوان

جمع آوری ۱۰۰ میلیون تومان در آیین سنت حسنه گلریزان درسراوان

۲۶ خرداد, ۱۳۹۶ /  42     

، نهمین جشن گلریزان استان سیستان و بلوچستان با حضور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، رئیس دادگستری سراوان، رئیس زندان مرکزی، امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق...

، نهمین جشن گلریزان استان سیستان و بلوچستان با حضور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، رئیس دادگستری سراوان، رئیس زندان مرکزی، امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر، مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان، معاون سیاسی فرماندار و جمعی از خیرین و‌مسیولین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

بامری مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان در جشن گلریران شهرستان سراوان گفت: جشن گلریزان بانی ازادی زندانیان نیازمند است که این سنت پسندیده هر ساله در ماه مبارک رمضان در استان برگزار می شود.

وی رعایت نکردن نکات ایمنی در حین رانندگی ‌را  باعث بوجود آمدن مشکلات مالی و جانی برشمرد و  جشن گلریزان را  کمک کردن به دستگاه قضا، زندان، خانواده مددجویان و صرفه جویی در بیت المال دانست.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم اکنو 79 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان وجود دارد، گفت: حضور هر یک از افراد جامعه در زندان، تأثیر نامطلوبی در جامعه دارد که امید است با برپایی جشن های گلریزان، قدم های مثبتی در جهت آزادی افراد بیشتری از بند اسارت برداشته شود.

 

عزیزپور رئیس‌ دادگستری شهرستان سراوان هم در این آیین و سنت حسنه، با بیان اینکه کمک های مادی، معنوی و جسمانی وظیفه هر انسان است، گفت: دستگیری مستمندان و نیازمندان یکی از واجباتی است  که میتوان برپایی آیین های گلریزان اشاره کرد.

 وی افزود: بعضی از افراد به دلیل سهل انگاری و نداشتن آگاهی پشت میله های زندان هستند.

 رئیس  دادگستری سراوان با اشاره به اینکه محکومین مالی به علت نداشتن انظباط اقتصادی متحمل حبس هستند، خاطر نشان کرد: بیشتر محکومین دیه  به علت عدم توجه به تاریخ بیمه و مقرارت راهنمایی و رانندگی که صدمات جبران ناپذیری را برای جامعه به دنبال دارد،  در زندان هستند،که باید این مقوله جهت جلوگیری از به اسارت درآمدن افراد بیشتر فرهنگ سازی  شود.

 

مولوی حقانی امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر گفت: انتظار می رود  برگزاری جلسات جشن گلریزان ستاد دیه، جمع آوری کمکهای مردمی جهت ازادی زندانیان نیازمند باشد.

وی با اشاره به مشارکت بالای مردم سراوان در سنوات قبل و با اشاره به آیه ای از قرآن کریم ادامه داد: باید در راه خدا حج کنید، صدقه بدهید و انفاق کنید و خودتان را در هلاکت نیندازید.

امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر سراوان خاطر نشان کرد: هر جا سخاوت است زندگی است اگر چنین نباشد آن دیار مرده است پس کمک کردن یه‌نسازمندان فاید معنوی  و پاداش عظیمی دارد.

 

سپاهی مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سراوان با تأکید بر حضور مستمر این نهاد در کنار ستاد دیه استان گفت: در بحث کاهش مبالغ بدهی و کمک مالی از طریق واحد مددکاری زندان به زندانیان واجد شرایط همکاری لازم را داشته و خواهند داشت .

 

 

 

انتهای پیام/

 

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی