تظاهرات مصری‎ها در اعتراض به توافقنامه «تیران و صنافیر»

تظاهرات مصری‎ها در اعتراض به توافقنامه «تیران و صنافیر»

۲۶ خرداد, ۱۳۹۶ /  35     

به گزارش آناج به نقل از فارس،  مردم مصر امروز(جمعه) در اعتراض به موافقت پارلمان این کشور با توافقنامه دو جزیره تیران و صنافیر و واگذاری آن به...

به گزارش آناج به نقل از فارس، مردم مصر امروز(جمعه) در اعتراض به موافقت پارلمان این کشور با توافقنامه دو جزیره «تیران» و «صنافیر» و واگذاری آن به عربستان در منطقه «رمسیس» قاهره تظاهرات کردند.

به گزارش پایگاه خبری النشره، تظاهرات‎کنندگان مصری با سر دادن شعارهایی تاکید کردند که دو جزیره تیران و صنافیر برای مصر و متعلق به این کشور است.

نیروهای امنیتی مصر در پی تشدید اعتراضات وارد عمل شدند و معترضان به توافقنامه را متفرق کردند.

پارلمان مصر اخیرا با توافقنامه با توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان سعودی و واگذاری دو جزیره «تیران» و «صنافیر» به عربستان سعودی موافقت کرد و قرار است به امضای رئیس جمهور مصر برسد.

«موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی سال گذشته در سخنانی اعلام کرد مصر دو جزیره «تیران و صنافیر» را به 16 میلیارد دلار به عربستان فروخت.

منتقدان به توافقنامه تیران و صنافیر می‎گویند که با ترسیم خطوط دریایی بین عربستان و مصر، دو جزیره تیران و صنافیر در محدوده آبهای منطقه‎ای عربستان قرار می گیرد و به این ترتیب این دو جزیره که در نقشه متعلق به مصر است، جزء خاک عربستان می‎شوند.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی