بررسی بازی شوالیه سیاه؛ مبارزه در قرون وسطا به سبک شوالیه‌ها!

۰۳ تیر, ۱۳۹۶ /  228     

بازی شوالیه سیاه، بازی اکشنی است که قرار است شما را به قرون وسطا ببرد تا در آن جا به مبارزه با شوالیه‌های دیگر بپردازید بنابراین با بررسی این بازی...

بازی شوالیه سیاه، بازی اکشنی است که قرار است شما را به قرون وسطا ببرد تا در آن جا به مبارزه با شوالیه‌های دیگر بپردازید. بنابراین با بررسی این بازی همراه

دیجی‌رو

باشید.

باید بگوییم دیگر آن زمانی که برای اجرای بازی‌هایی با گرافیک روان و انیمیشن‌های فراوان نیاز به یک سیستم قوی داشتید، تمام شده است. بازی‌ها هر روز دارند پیشرفت می‌کنند و بازی

شوالیه سیاه

هم گواهی بر این مدعاست. در این بازی، شما در نقش شوالیه‌ای هستید که باید به جنگ حریفانش برود و آن‌ها را شکست دهد. بازی دارای دو بخش آنلاین و آفلاین است. بخش آفلاین بازی به اندازه‌ی کافی سرگرم کننده است اما بخش آنلاین مطمئن می‌شود که شما از بازی خسته نخواهید شد. در ادامه به بررسی این بازی از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم.

 

شروع بازی و یادگیری

پس از نصب و اجرای بازی، اولین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد بدون شک گرافیک بازی خواهد بود. از فرم شمشیرها گرفته تا چین‌های لباس شوالیه‌ها، بر روی همه‌ی جزئیات وقت گذاشته شده است. پس از انتخاب نام، وارد مرحله‌ی یادگیری بازی می‌شوید. حرفه‌ای شدن در این بازی نیازمند وقت گذاشتن است ولی برای این که قوانین را یاد بگیرید، به زمان زیادی نیاز نخواهید داشت.

قبلا دیده‌ایم که در بعضی از بازی‌ها، امکانات زیادی گنجانده می‌شود و سازندگان بازی قصد دارند تمام کارهایی که بازیکن می‌تواند انجام دهد را در همان بدو ورود به او آموزش دهند. البته باز شدن پنجره‌های جدید و یادآوری نکات و آموزش‌ها با این که مفید هستند و به یاد گرفتن بازی کمک می‌کنند، ولی در بعضی مواقع بیش از اندازه زیاد هستند و سبب کلافگی می‌شوند! با وجود این که این بازی قابلیت‌های زیادی دارد و همیشه نکات و تکنیک‌های جدیدی برای یاد گرفتن وجود دارند، ولی بخش یادگیری بسیار مختصر و مفید تهیه شده است.

بخش آموزش این بازی نه آن قدر طولانی است که خسته‌ و کلافه‌تان کند، نه آن قدر کوتاه است که قوانین را به درستی یاد نگیرید.

 

گرافیک

همان طور که قبلا اشاره کردیم، گرافیک بازی فوق العاده است و به همه‌ی جزئیات توجه شده است. انیمیشن‌های فراوان و روان هم به این بازی کمک کرده‌اند تا تجربه بهتری را در اختیار بازیکن قرار داده شود. با وجود آن که شما و حریفتان ارکان اصلی این بازی هستید، اما از سایر اجزا مانند کسانی که در حال تماشای مبارزه هستند چشم‌پوشی نشده است. کمی که بیشتر به بازی دقت کنید، متوجه می‌شوید که حتی طراحی درست و واقع‌گرانه‌ی مرغ و خروس‌های صفحه‌ی شروع هم در این بازی اهمیت داشته است!

علاوه بر اینکه همه‌ی اجزای این بازی و از جمله محیط، گرافیک خوبی دارند، طراحی آن‌ها هم به گونه‌ای است که از یک شوالیه‌ی قرون وسطایی انتظار داریم. قبل از این که حرفه‌ای شوید و بتوانید خود را به خوبی مجهز کنید، کاراکتر شما در بازی بیشتر از این که به یک شوالیه شباهت داشته باشد، به یک جوان جویای نام با لباس خاکی و پاره شباهت دارد که البته با دیدن تعدادی از فیلم‌های سینمایی‌ای که با حال و هوای آن دوران ساخته شده‌اند، این فضا به نظرتان بسیار منطقی و ملموس می‌آید. پس از حرفه‌ای شدن و خرج کردن سکه‌هایتان هم تبدیل به همان چیزی می‌شوید که انتظار دارید: یک شوالیه با پوشش زرهی!

 

سرعت و کیفیت بازی

من این بازی رو بر روی گوشی سامسونگ J5 2015 نصب و اجرا کردم. سرعت اجرای بازی و انیمیشن‌های آن بسیار بهتر از آن چیزی بود که انتظار داشتم. البته همه چیز خیلی عالی و بی نقص نبود که مقصر آن را می‌توان گوشی من دانست. اگر شما این بازی را بر روی گوشی‌ای با رم 2 گیگابایت یا بالاتر اجرا کنید، قطعا بسیار بیشتر از من لذت خواهید برد.

نکته‌ی منفی در مورد این بازی حجم آن است که آن را نمی‌توان به مدل گوشی خاصی مربوط دانست. بیش از 300 مگابایت، قطعا حجم زیادی است. با آن که امروزه بازی‌هایی با بیش از 1 گیگابایت حجم وجود دارند (Need for Speed برای مثال) ، ولی باز هم بهتر بود که سازندگان بازی وقت بیشتری برای کاهش حجم این بازی می‌گذاشتند.

 

طراحی مسیر بازی

مسیری که در این بازی برای تبدیل شدن به یک شوالیه‌ی واقعی طی می‌کنید کاملا منطبق بر چیزی است که از فیلم‌های سینمایی به یاد داریم. از یک ظاهر نه چندان قدرتمند شروع می‌کنید و پس از کشتن رقیبان و کسب سکه، به سمت تجهیزات گران تر می‌روید تا در نهایت به یک شوالیه تبدیل شوید.

بعد از تمام شدن مرحله‌ی اول که همان مرحله‌ی آموزشی است، در مرحله‌ی دوم به یک شوالیه بر می‌خورید. سخت شدن مرحله‌ی دوم نسبت به مرحله‌ی اول کاملا محسوس است و این روند تا پایان بازی ادامه می‌یابد. بخش آفلاین بازی، روندی داستانی دارد و به مرور با رقیبان سرسخت به مبارزه می‌پردازید تا فوت و فن کار دستتان بیاید. پس از آن که در بخش  آفلاین حرفه‌ای شدید، می‌توانید وارد بخش آنلاین بشوید و با بازیکنانی از سراسر کشور به رقابت بپردازید.

بخش آنلاین بازی دقیقا همان چیزی را به بازیکن می‌دهد که دنبالش است. جدا از اینکه همه دوست دارند با یک حریف واقعی به مبارزه بپردازند، بخش آنلاین بازی با یک جدول امتیازات هم همراه شده است. در این بخش، امتیازاتی که کاربران مختلف کسب کرده اند نشان داده می‌شود و افراد رتبه بندی می‌شوند. هر هفته به نفرات برتر جدول سکه داده می‌شود که می‌توانند با استفاده از آن خود را قوی‌تر کرده و به سمت حریفان نیرومندتر بروند.

 

امکانات بازی

امکانات مختلفی در اختیار شماست که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، خودتان را تجهیز کنید و به جنگ دشمنانتان بروید. تجهیزاتی که می‌توانید بخرید، روندی صعودی و معمولی را طی نمی‌کنند که این خود باعث چالش برانگیز شدن بازی و هیجان انگیز شدن آن می‌شود. خریدن سلاح گران‌تر، لزوما به این معنا نیست که قرار است دوئل بعدی را پیروز شوید. هر سلاحی مزایای خودش را دارد. بعضی موقع‌ها بهتر است یک شمشیر سنگین را انتخاب کرده و با پوشش کامل به جنگ بروید و بعضی مواقع هم بهتر است از یک سپر سنگین صرف نظر کرده و سبک و چالاک بودن را ترجیح بدهید.

 

نتیجه‌گیری

اگر از علاقه مندان به بازی‌های اکشن هستید و به جنگ‌ها و دوئل‌های قرون وسطایی به سبک شوالیه‌ها هم علاقه‌مندید، این بازی نه تنها ارزش امتحان کردن دارد، بلکه ارزش وقت گذاشتن برای حرفه‌ای شدن را هم دارد. شوالیه سیاه از آن دست بازی‌هایی است که می‌توانید در آن به رقابت آنلاین بپردازید و پس از شکست دادن آن‌ها، به خودتان افتخار کنید!

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی