رتبه‌ی تخست استان در ایجاد فرصت‌های شغلی/ 29 هزار و 262 نفر صاحب شغل شدند

رتبه‌ی تخست استان در ایجاد فرصت‌های شغلی/ 29 هزار و 262 نفر صاحب شغل شدند

۰۳ تیر, ۱۳۹۶ /  372     

نواداد گفت با تشکیل کارگروه‌های اقتصادی متفاوت در سال گذشته، آذربایجان‌شرقی رتبه نخست را در حمایت از واحدهای صنعتی که با ظرفیت کمتر از واقعی فعالیت...

نواداد گفت: با تشکیل کارگروه‌های اقتصادی متفاوت در سال گذشته، آذربایجان‌شرقی رتبه نخست را در حمایت از واحدهای صنعتی که با ظرفیت کمتر از واقعی فعالیت می‌کردند به دست آورد.

به گزارش آناج، علی نواداد ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به تشکیل کارگروه ستاد مقاومت اقتصادی در استان اظهار داشت: این ستاد در سال 95 و سه ماه نخست امسال جلسات متعددی برای رفع موانع تولید با حضور مدیران دولتی و صنعتی برگزار کرده که منجر به رفع مشکلات عدیده واحدهای صنعتی استان شده است.

وی با اشار به بازدید معاون اول رئیس جمهور از واحدهای صنعتی استان در سال 95، خاطرنشان ساخت: با حضور وزیر کشور چندین جلسه برای رفع مشکلات تولیدی و اقتصادی برگزار شده که این جلسات منتج به کمک‌های دولتی برای رفع این موانع شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در کل کشور 10 هزار و 694 واحد تولیدی با کمتر از ظرفیت خود مشغول به کار بوده‌اند، ابراز کرد: در این میان سهم استان هزار و 433 واحد بوده که با تلاش‌های مستمر توانسته‌ایم این تعداد را به ظرفیت واقعی تولید برسانیم؛ از این حیث آذربایجان‌شرقی قبل از اصفهان و لرستان در رتبه نخست قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی با ایجاد 30.62 درصد بیشترین فرصت شغلی را در بین دیگر استان‌ها کسب کرده است، یادآور شد: 29 هزار و 262 نفر در اثر این فرصت‌های شغلی مشغول به کار شده‌اند که از این حیث نیز آذربایجان‌شرقی مقام اول را کسب کرده است.

نواداد با اشاره به پرداخت تسهیلات 16هزار میلیاردی برای 515 واحد تولیدی در سال 95 تصریح کرد: در سال گذشته 447 واحد صنعتی، 274 واحد کشاورزی و 14 واحد منطقه آزاد ارس تسهیلات دریافته کرده‌اند که از نظر پرداختی نیز آذربایجان‌شرقی رتبه پنج را در میان دیگر استان‌ها کسب کرده است.

وی با اعلام اینکه 3 هزار و 518 واحد تولیدی برای پرداخت تسهیلات ثبت نام کرده بودند اما به علت عدم مراجعه بسیاری از واحدها هزار و 565 مورد از پرونده‌های این واحدها قابل بررسی بوده‌اند، بیان داشت: 926 واحد تولیدی برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها ارجاع داده شده‌اند که تا پایان خرداد ماه 734 واحد تولیدی از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی