گل به خودی ستاد احیای دریاچه ارومیه در دقیقه 90/ سرخوش ادعای قاضی‌پور را تکذیب کرد، ساعی تائید!

گل به خودی ستاد احیای دریاچه ارومیه در دقیقه 90/ سرخوش ادعای قاضی‌پور را تکذیب کرد، ساعی تائید!

۰۳ تیر, ۱۳۹۶ /  266     

فرهاد سرخوش مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی، آمار کاهش سطح آب دریاچه ارومیه را که توسط قاضی پور ارائه شده بود، تکذیب...

فرهاد سرخوش مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی، آمار کاهش سطح آب دریاچه ارومیه را که توسط قاضی پور ارائه شده بود، تکذیب کرد غافل از اینکه دفتر ستاد احیاء آذربایجان‌شرقی بر ادعای نماینده ارومیه صحه گذاشت.

به گزارش آناج از ارومیه، مسئله ستاد احیای دریاچه ارومیه چند روزی است که به عنوان یکی از مهمترین اخبار آذربایجان‌غربی مطرح می‌شود. تقریباً طی یک هفته گذشته نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی آمارهای روزانه‌ای از کاهش سطح آب دریاچه ارائه می‌دهد که بنا به گفته وی عدد و رقم‌ها، آمار رسمی وزارت نیرو است.

اخیراً دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز با انتقاد شدید از قاضی پور مدعی شد که این نماینده مجلس نیم نگاهی به پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه نداشته و چنین اظهاراتی دارد چرا که قاضی پور به شدت معتقد است هزینه‌های کلان ستاد احیای دریاچه ارومیه نه تنها موجب حل مشکل نمی‌شود بلکه باعث ایجاد رانت و فسادهایی شده است.

البته ناگفته نماند میهمانی چند روزه همسران سفرای کشور های خارجی می تواند مصداقی بر این ماجرا باشد. با این همه روز گذشته دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: ۱۸ سانتیمتر تراز آبی و ۲۰۶ کیلومتر مربعی وسعت دریاچه ارومیه کاهش یافته است.

با این حال ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی همچنان موضع سکوت نسبت به این قضیه داشته و نسبت به این آمار اظهار نظر نمی‌کند. اما فرهاد سرخوش به عنوان مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی که چند روز پیش آمار کاهش آب دریاچه ارومیه توسط قاضی پور را کذب خوانده و موضع گیری شدیدی نسبت به ان داشته است آیا می‌تواند آمار ارائه شده توسط ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی را نیز تکذیب کند؟

البته باید منتظر ماند و دید که در صورت تایید آمار کاهش سطح اب دریاچه ارومیه که با توجه به اسناد ارائه شده می توان آن‌ها را متقن در نظر گرفت، ستاد احیای دریاچه ارومیه چه پاسخی در قبال هزینه کرد های کلان خود برای خروجی نسبتاً هیچ آن ارائه خواهد کرد؟


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی