آماده‌ی پرداخت مابه‌التفاوت تسهیلات ارائه شده به روستایی‌ها هستیم/ کسانی که چوب لایه چرخ تولید می‌گذارند را تحویل مراجع قضایی می‌دهم

آماده‌ی پرداخت مابه‌التفاوت تسهیلات ارائه شده به روستایی‌ها هستیم/ کسانی که چوب لایه چرخ تولید می‌گذارند را تحویل مراجع قضایی می‌دهم

۰۳ تیر, ۱۳۹۶ /  230     

به گزارش آناج، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی  با اشاره به این مسئله که سهم صادرات غیر نفتی استان افزایش...

به گزارش آناج، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این مسئله که سهم صادرات غیر نفتی استان افزایش پیدا کرده است، اضهار داشت: باید با حمایت از صنعت فرش، صنایع دستی و صنعت نقره سازی در آذربایجان‌شرقی میزان این صادرات را در سال 96 نسبت به سال 95 افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی در سه موضوع افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی، ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق افزایش ظرفیت‌های تولیدی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید با اتمام طرح‌های نیمه تمام تولیدی رتبه نخست را کسب کرده است، افزود: تنها در بخش طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان بعد از همدان آذربایجان‌شرقی رتبه دوم را کسب کرده است که باید تلاش نماییم با جذب سرمایه‌گذاری در استان در این مسئله نیز رتبه نخست را کسب کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی به تجربه موفق یک ساله این کارگروه و سند توسعه ابلاغی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: باید با افزایش نشست‌ها و جلسات با تشکل‌های غیردولتی در پی جذب سرمایه‌های غیردولتی باشیم تا از این طریق توان تولید و اشتغال زایی استان را افزایش دهیم زیرا تنها با تکیه بر بخش دولتی نمی‌توان کاری از پیش برد.

وی با تاکید بر اینکه کمک به توسعه روستایی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد، توضیح داد: هدف از توسعه روستایی باید ایجاد نمونه کار در روستاها به عنوان الگو است و از همه دستگاه ها تقاضا می‌کنم که در بخش توسعه روستاها به دنبال الگوسازی و تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش روستایی باشند.

نماینده دولت در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه قرار بود تسهیلات پرداختی به روستائیان با سود 8 درصد محاسبه شود و پنج درصد از آن را دولت پرداخت کند اما تا کنون این موضوع در استان محقق نشده است، متذکر شد: به بنیاد مستضعفان و بانک سینا اعلام می‌کنیم که آماده پرداخت این مابه تفاوت سودها هستیم و علی‌رغم محدودیت‌های بودجه‌ای موجود برای توسعه بخش روستایی آمادگی انجام این کار را داریم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی چوب لای چرخ تولید می‌گذارند، به واحدهایی مانند نساجی خامنه اشاره کرد و تاکید داشت: هیچ احدی حق ندارد جلوی اجرای طرح‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی را در استان بگیرد و این کار به معنای ایستادن در مقابل اقتصاد مقاومتی است که با این افراد بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد شد و تحویل مراجع قضایی داده می‌شوند.

جبارزاده تخطی از قانون را به ضرر کسانی دانست که برای منافع شخصی در مقابل ایجاد اشتغال مشکل ایجاد می‌کنند و گفت: این اتمام حجت با تمام کسانی است که در این مدت برای واحدهای تولیدی صنعتی ومعدنی مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند.

در ابتدای این جلسه نیز استاندار آذربایجان‌شرقی با تقدیر از حضور با شکوه مردم استان در راهپیمایی روز جهانی قدس، این حضور را تداوم راه و آرمان‌های امام راحل در دفاع از مظلومین دانست و اذعان کرد: تعداد معدودی که خارج از سیل جمعیت مردم و به دنبال عقده گشایی بودند توهین‌هایی را به رئیس جمهور انجام دادند که مسئولین باید پیگیر عوامل این توهین و برخورد با چنین افرادی باشند تا دیگر شاهد بروز چنین رفتارهایی نباشیم.


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی