ضرورت ایجاد سوله مدیریت بحران/ آماده باش کامل مراکز درمانی در سیستان

ضرورت ایجاد سوله مدیریت بحران/ آماده باش کامل مراکز درمانی در سیستان

۱۳ تیر, ۱۳۹۶ /  470     

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل عنوان کرد با توجه به وقوع طوفان در منطقه و آلودگی هوا تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی منطقه در حالت آماده...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل عنوان کرد: با توجه به وقوع طوفان در منطقه و آلودگی هوا تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی منطقه در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط ویژه منطقه سوله مدیریت بحران به شدت مورد نیاز است تا از این طریق تا بتوان در مواقع وقوع طوفان‌های شدید از آن استفاده و بهره برداری کرد.

وی با بیان اینکه تجهیز لوازم پزشکی جهت رسیدگی به بیماران تنفسی مورد نیاز است، ادامه داد: در حال حاضر چنین امکانی در منطقه فراهم نیست اما مکاتباتی جهت احداث آن با مسئولان مختلف استان داشته‌ایم که امیدواریم محقق شود.

نصیری خاطرنشان کرد: در زمینه لوازم و تجهیزات کمک تنفسی و آمبولانس کمبودهای بسیاری در منطقه وجود دارد که در این راستا اگر مسئولان همکاری لازم را داشته باشند به طور حتم این مشکلات برطرف می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهار کرد: علیرغم کمبودها به دلیل وجود مدیریت خوب در منطقه با امکانات موجود در روزهای اخیر کمبود خاصی در زمینه خدمت‌رسانی به بیماران گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: از پروژه های در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی شامل کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی و همچنین طرح توسعه اورژانس بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی ( ع) زابل بازدید به عمل آمد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل ادامه داد: با توجه به نیاز مردم و شرایط اقلیمی منطقه هیچ درنگی در تکمیل پروژه ها پیش نخواهد آمد تا در کوتاهترین زمان این پروژه ها و سایر طرح های در حال ساخت به بهره برداری برسند.

نصیری از روند ساخت این مراکز ابراز رضایت کرد و بیان کرد: هر مشکلی که در این مورد وجود دارد سریعا باید پیگیری و حل شود تا نتایج خوبی مطلوبی شود.

وی تاکید کرد: کلینیک ویژه تخصصی در سه طبقه با زیربنای سه هزار و ۵۰ مترمربع و اورژانس بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) نیز دارای دو هزار و ۵۰۰ متر مربع زیر بنا در حال احداث است که در این راستا اورژانس بیمارستان مذکور از فضای مناسبی برخوردار خواهد شد‌.

نصیری در پایان گفت: وزش طوفان در روزهای گذشته یک هزار و پنج نفر را راهی بیمارستان کرده که از این تعداد ۸۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان و ۱۶۳ نفر نیز بستری شدند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

انتهای پیام

 


به نقل از:

نظر خود را با ما درمیان بگذارید:بنر تبلیغاتی